Ainuusuliste kirik sai 130 aastaseks

Koguduse vanem Sergei Borodin rääkis, et 1840. aastal valmis Mustvees Püha Kolmainsuse Ainuusuliste kogudusel puukirik, 1877. aastal sai aga valmis tänane kirikuhoone.

“Praeguseks on meie kogudusse registreeritud 32 peret Mustveest ning selle ümbrusest. Mitmed meie kirikuga seotud inimesed on kunagiste koguduseliikmete järeltulijad,” märkis ta.

Borodini sõnul hakati kiriku aastapäeva tähistamiseks valmistuma varakult:

“Me korrastasime kirikuümbrust, tegime välisremonti ja ka sisemisi restaureerimistöid. Kolm aastat tagasi sai kirik uue kella. Riigi toetusel ostsime aga uued ikoonid, kusjuures ikoone vajaksime veelgi,” ütles Mustvee usuelu üks eestvedajatest.

Mustvee Püha Kolmainsuse Ainuusuliste Kiriku aastapäeva jumalateenistusel esinesid praegu Tallinnas elavate Peipsi rannikult pärit inimeste ühenduse Prit?udje naiskoor ja õigeusumuusika segakoor, mis koosneb kutselistest lauljatest. Stendidel olid välja pandud Johannes Haava fotokompositsioonid kirikust ja sellega seotud sündmustest.

“Kirikud on Mustvee sümbolid, kogudustel on aga väga oluline roll meie linna kultuuri- ja ajaloos. Kohalik omavalitsus püüab igati soosida erinevate koguduste tegevust ja nendevahelist koostööd Ühtlasi tuleks mõelda, kuidas kirikuid ja nende kultuuriväärtusi turistidele võimalikult mitmekülgselt tutvustada,” ütles tseremoonial viibinud Mustvee linnapea Mati Kepp.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus