Aino Mölder tunnistati Eesti tänavuseks Aasta Koolitajaks

Aino Mölder on tunnustatud ja nõutud koolitaja nii oma koolis kui ka väljaspool seda. Ta peab oluliseks õppija heaolu koolitusel ja õppeprotsessi sujuvust, mille nimel teeb koostööd kolleegide, õppijate ja tööandjatega. Aino Mölder on ka hinnatud metsandus-, aiandus- ja turismivaldkonna kutsestandardite ja riiklike õppekavade koostaja.

Aasta Õppijaks tunnistati Helle Tikka Hiiumaalt, kes on töötanud pedagoogina, maakonna turismiarendajana ja giidina ning kes halvenenud nägemise tõttu pidi omandama uue ameti ? massööri oma.

Aasta Koolitussõbralikum Organisatsioon 2007 on OÜ Sakala Teed Viljandimaalt ning Aasta Koolitussõbralikum Omavalitsus 2007 Kose vald Harjumaalt.

Tiitlikandidaatideks esitati maakondadest kokku 110 õppijat, 51 koolitajat, 45 organisatsiooni ja 19 omavalitsust. Aasta õppija, aasta koolitaja, aasta koolitussõbralikuma organisatsiooni ja aasta koolitussõbralikuma omavalitsuse Täiskasvanud Õppija Nädala raames väljakuulutamine on iga-aastane traditsioon.

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas tegi nädala avamisel ettepaneku vabastada ettevõtted erisoodustusmaksust töötajate koolituse, sealhulgas tasemekoolituse toetamisel. Ministri sõnul on riik viimastel aastatel mitmeid samme astunud, et täiskasvanutel oleks rohkem võimalusi tasuta koolitustel osaleda, eraettevõtjad jätavad aga osa kulutusi töötajate haridusvõimaluste arendamiseks tegemata, sest nad saaksid selle heateo eest erisoodustusmaksuga justkui karistada.

?See olukord vajab muutmist,? rõhutas Lukas.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus