Aimar Andruse tuli viiendat korda Eesti meistriks vabamaadluses

Jõgeva spordikeskuses Virtus selgitati laupäeval Eesti meistrid Kreeka-Rooma, naiste- ja vabamaadluses. Osalejaid oli kokku 126. Esindatud olid peaaegu kõik Eesti maadlejatest Euroopa ja maailmameistrivõistluste medalistid ja kogu maadlusparemik.


Arvestades mõnevõrra pinevat tervishoiuolukorda oli laupäevane võistlus eriline.
„Püüdsime anda endast maksimumi, uksel mõõdeti kehatemperatuuri, ilma maskita saali ei lubatud, olemas olid desovahendid, kohtunikud viisid oma kontaktid maadlejatega miinimumini,“ selgitas maadlusliidu president Jaanus Paeväli.
Meistrivõistlustega Jõgeval jäi Paeväli rahule. „Selge see, et kaaludes on tasemevahe erinev, aga siin lõpumatšid olid kõik väga kompromissitud ja võideldi viimaseni,“ tunnustas maadlusliidu juht osalejaid.
„Väga kena korraldus. Saal on tuttav, Jõgeva treener Aimur Säärits on ennegi häid võistlusi korraldanud. Saal on hea, eks ta muidugi ajakohastamist ja uuendamist vajab. Ükski asi ei ole igavene,“ nentis Paeväli.
Põltsamaa maadlusklubi Nipi koosseisus võistlustel osalenud ja vabamaadluses oma kehakaalus viiendat korda Eesti meistriks tulnud Aimar Andruse ütles, et läks väga hästi. „Võistlustel oli küll vähem võistlejaid kui tavaliselt. Põltsamaalt olime Jako Kivimägiga kahekesi ja mõlemad finaalis,“ rääkis ta. Praegu teeb meistritiitlit kaitsnud Andruse Kohtla-Järvel koos Erik Reinbokiga trenni.
„Tema võistles kaalus 79 ja mina 74 kg. Ta on mu hea sõber ja saame koos trenni teha. Kavas oli minna MM-ile detsembris, aga kas see toimub, ei oska arvata. Järgmised pärast seda peaks olema jälle eestikad, järgmise aasta jaanuaris,“ rääkis Aimar Andruse oma plaanidest.
Kreeka-Rooma maadluses Eesti meistriks tulnud Heiki Nabi ütles, et oli hea meel võistelda, sest tänavune aasta on täiesti haruldane. Võistelnud ei olnud ta enne tänast sel aastal ühtegi korda.
„Sai natuke seda rabedat võistlustunnet paremaks. Sel aastal olen keskendunud pigem füüsilisele ettevalmistusele. Maadelnud ka, aga partnereid pole. Pigem arendada seda poolt, mis võimalik. Loodame, et saame vähemalt oktoobris-novembris korralikke laagreid teha. Meil on kavas detsembris MM,“ selgitas Heiki Nabi.
„Jõgeva võistlus oli tore, hästi korraldatud ja näha, et siin seda fanatismi ikka on. Tore, et ikka on inimesi, kes viitsivad maadluse nimel pingutada,“ ütles Heiki Nabi.

ANDRA KIRNA

Jõgevamaalaste tulemused
Eesti meistrivõistlustel:

Vabamaadlus
1. koht Aimar Andruse 74 kg
2. koht Jako Kivimägi
Naistemaadlus
4. koht Greete Kõnnussaar 62 kg
Kreeka-Rooma
maadlus
5. koht
Hans-Johannes Kallis 67 kg
5. koht Mattias Säärits 60 kg

Eesti meistrid:
Naistemaadlus
50 kg Kathy Carmela Klassen
53 kg Anita Maskina
57 kg Olga Narepekha
62 kg Tiia-Triin Tomson
68 kg Viktoria Vesso
76 kg Epp Mäe
Vabamaadlus
61 kg Sten Orav
65 kg Jaanek Lips
70 kg Vladyslav Khorolskyi
74 kg Aimar Andruse
79 kg Erik Reinbok
86 kg Nikita Tsehhonin
97 kg Timur Alikhanov
125 kg Mihkel Allikmäe
Kreeka-Rooma
maadlus
60 kg Helary Mägisalu
67 kg Denis Bolunov
72 kg Randel Uibo
77 kg Uku Leitham
82 kg Ranet Kaljola
87 kg Erik Int
97 kg Richard Karelson
130 kg Heiki Nabi

blog comments powered by Disqus