Aimar Andruse jõudis olümpia kvalifikatsiooniturniiril pronksimatši

Läinud nädalal Bulgaaria pealinnas Sofias toimunud viimasel maadluse olümpia kvalifikatsiooniturniiril jõudis Põltsamaa maadleja Aimar Andruse pronksimatši.


Vabamaadluse kehakaalus -74 kg oli Andruse loosi tahtel avaringis vaba ning kohtus 1/8 finaalis Ungari maadleja Murad Kuramagomedoviga. Andruse võttis ungarlase vastu viimastel sekunditel 5:4 punktivõidu.
Veerandfinaalis kaotas Andruse ukrainlasele Vasil Mihhailovile ülekaalukalt 0:11. Kuna vastane jõudis finaali, siis sai Andruse jätkata maadlemist lohutusringides.
Lohutusringis tuli vastu Mongoolia maadleja Byambadorj Bat Erdene. Taas õnnestus Andrusel lõpp enda kasuks maadelda ning alistada vastane seisuga 6:5 ning pääses maadlema pronksmedali eest.
Pronksikohtumises tuli vastu 2021. aasta EM-i pronksmedali omanik Iisraeli maadleja Mitchell Louis Finesilver. Ka seekord õnnestus medaliga koju minna Iisraeli maadlejal, ta võitis Aimarit seisuga 2:4. Andruse lõppkoht olümpia kvalifikatsiooniturniiril oli viies.
Teise Eesti maadlejana osales turniiril Kreeka-Rooma maadluses -60 kg Helary Mägisalu Vändrast, kes sai turniiril pronksmedali.
Kumbki maadleja olümpiapiletit ei saanud, kuna pääsme lunastasid vaid finalistid.
Eestil saab saata olümpiamängudele kaks maadlejat, koht on naistemaadluse raskekaalus Epp Mäel ning Kreeka-Rooma maadluse raskekaalus. (Koha teenis Heiki Nabi, aga kui Nabi ei suuda oma dopingusüütust tõestada, saadetakse tõenäoliselt olümpiale Eestit esindama Artur Vititin).

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus