Aimar Andruse edukas debüüt Eesti koondises

Möödunud reedel peeti Viljandis Eesti-Soome maavõistlus vabamaadluses. Esmakordselt Eesti täiskasvanute koondist esindanud 18-aastane Aimar Andruse (Põltsamaa SK Nipi) alistas kehakaalus kuni 65 kg Roni Rännälä tehniliste punktidega 10:0.

Treener Arved Külanurme sõnul oli Aimar Andruse väga heas sportlikus vormis. “Aimar on soomlasest noorem ja väiksemate kogemustega ning keegi ei julgenud temalt võitu loota,” lausus Külanurm.

“Tehniliste punktide seis näitas küll Aimari üleolekut, kuid tegelikult oli võistlus väga tasavägine. Otsustavatel momentidel oli Aimar taktikaliselt küpsem ning ei jätnud vastasele mingit võimalust.” Arved Külanurme sõnul pidi maavõistlusel Põltsamaa maadlejatest kaasa tegema ka Kaimo Aljas (kuni 61 kg), kuid treeninglaagris saadud vigastuse tõttu pidi ta võistlustest loobuma.

Maavõistluse võitis Eesti 6:2. Lisaks Andrusele tõid Eestile võidupunkti Sten Orav, Gleb Belokurov, Jevgeni Soltruk, Armin Heinaste ja Kristo Kiik, kaotasid Ragnar Kaasik ja Aljast asendanud Erik Becker. Kohtunikena tegutsesid jõgevamaalased Peep Arold ja Aavo Olgo.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus