Aidu raamatukogus on avatud kellanäitus

Põltsamaa vallas Vägari külas asuvas  Aidu raamatukogus äratab tähelepanu  näitus  mitmesugustest ja mitmes vanuses kelladest.

Raamatukoguhoidja Marje Pagi  palus lugejail oma ajanäitajaid vaatamiseks tuua.  „Kokku toodi näitusele nelikümmend viis kella. Kõige rohkem on käekelli, aga  toodi ka seina- ja äratuskelli,“ lausus Pagi, kelle arvates on üks huvitavamaid magnetiga külmkapiuksele kinnitatav kell.  

„Tõin näitusele mitmeid käekelli. Mõned neist olen ise ostnud. Üks kell on meenutus reisist Hispaaniasse. Puidust käekell  minu nimega on  üllatuskingitus, mille leidsin  sünnipäevaks saadud postipakist,“ rääkis Vägari küla elanik Diana Tuul. 

„Kellanäitus on vahva ja omanäoline. Usutavasti ei korraldata raamatukogudes selliseid näitusi  kuigi sageli,“ lisas ta.

Näitusele on välja pandud ka raamatuid, kust  leiab  jutte ja luuletusi kelladest, juhtnööre lastele, kuidas õppida kella tundma, samuti kellapiltidega postkaarte.

Aidu raamatukogus on praegu ka Anton Hansen Tammsaare 140. sünniaastapäevale ja  Eesti  Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud näitus, väljapanek fotodest ja laste meisterdatud nukkudest.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus