Aidu lasteaed-algkoolis lõppes uuenduskuur

Aidu lasteaed-algkoolis on uueks õppeaastaks valminud mitmed uued ruumid ja lõppenud ka kogu maja renoveerimiskuur.

Pajusi vallas asuvat Aidu lasteaed-algkooli on peaaegu kõikidel viimastel aastatel järjest kenamaks muudetud. Uuendamistööd jätkusid tänavu kevadel, mil koolimajale paigaldati eterniitkatuse asemele plekk-katus. “Nüüdseks on Eviko endise saali asukohale välja ehitanud avarad klassiruumid liitklassidele, kus ühes hakkavad õppima esimese ja teise ning teises kolmanda ja neljanda klassi õpilased. Samuti on valminud muusika- ja arvutiklass, mis seni paiknesid hoopiski kortermajas. Ehk õnnestub tuleval aastal uuendada ka arvutiparki,” rääkis juhataja Siiri Uusküla.

“Kui varem sõid õpilased  ruumis, mis oli lihtsalt tahvli abil klassiruumist eraldatud, siis nüüd valmis uus söögisaal koos kokkade garderoobiga. Veel on meil nüüd moodne õpetajate tuba, juhataja kabinet, õpilaste riidehoid,” loetles Siiri Uusküla, kes jääb enda sõnul Eviko ehitustööde kvaliteediga rahule.

“Tööd algasid poolteist kuud tagasi  ja on üldiselt edenenud plaanipäraselt. Kõige rohkem peab pingutama augusti viimasel nädalal, tarvis on veel paigalda liiste ja teha viimistlustöid. Anname endast parima, et lapsed saaksid nägusasse koolimajja tulla,” kinnitas ehitusettevõtte projektijuht Tarmo Kram, kes on erialased oskused omandanud Jõgeva firmas Cobra Grupp. 

Pajusi vallavanema Reet Alevi sõnul on Aidu lasteaed-algkooli renoveerimistööde maksumus üle miljoni krooni. “500 000 krooni eraldas koolimaja uuendamiseks Hasartmängumaksu Nõukogu ja tööde   rahastamiseks kasutati ka laenuraha ning vahendeid vallaeelarvest,” rääkis vallavanem.    

“Hea, et vallavolikogu ja vallavalitsus peavad meie õppeasutuse püsimajäämist ja uuendamist oluliseks,” ütles Siiri Uusküla.

iii

JAAN LUKAS  

blog comments powered by Disqus