Aidu külaplatsil renoveeritakse mantelkorsten

Pajusi vallas Aidus väljaehitataval külaplatsil renoveeritakse vanaaegne mantelkorsten, mis jääb meenutama  kunagist kauplust ja rahvamaja.

Külaplatsi rajava MTÜ Aidu juhatus pidas lootusetu lagunemise ja suurte ülalpidamiskulude tõttu vajalikuks kunagine rahvamaja- ja kauplusehoone lammutada.

Alles jätta ja korda teha otsustati aga selle maja iidne mantelkorsten.

Konkursi korras töö teostajaks valitud OÜ Juta&Kaido alustas korstna renoveerimisega 1. septembril  ja valmimistähtajaks on 21. detsember.

“Kaheksa meetri pikkuse korstna alumine osa on maakividest ja palistatud punase tellisega. Ülemine osa on ehitatud paekividest. Korsten on hea välimusega, kuid selle renoveerimine nõuab siiski palju vaeva, sest inimtegevus on seda palju mõjutanud,” ütles MTÜ Aidu juhatuse liige Kalle Lüütsepp.

“Loodame, et ajalooline korsten pakub nii kohalikele inimestele kui möödasõitjaile huvi,” lisas ta.

OÜ Juta&Kaido ehitab Aidu külaplatsile pikniku- ja puhkekohaks laastukatusega varjualuse ning rajab kõnniteed ja parkla. Mantelkorstna renoveerimiseks, varjualuse ehitamiseks ja parkla ning kõnniteede rajamiseks eraldas PRIA MTÜle Aidu 980 000 krooni. Tänavu suvel valmis külaplatsil korvpalliväljak, järgmisel aastal on plaanis ehitada lastele mänguplats.  

“Külaplatsil leiame koha ka varem rahvamaja seinal asunud küüditatute mälestustahvlile,” ütles MTÜ Aidu juhatuse liige Elmo Tilk.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus