Aidu järve äärde rajati laste mänguväljak

Kes on viimasel ajal sõitnud Jõgevalt Põltsamaale või vastupidises suunas, on ilmselt märganud Aidu järve äärde tekkinud laste mänguväljaku atraktsioone.


 MTÜ Aidu juhatuse liige Elmo Tilk lausus, et Aidu järve ääres suvitajad ei ole ju kogu järve ääres veedetava aja jooksul järvevees, vaid tahavad ka midagi muud teha, eriti lapsed. Just lastele mõeldes otsustati sinna mänguväljak rajada. Mänguväljaku aluse rajas OÜ Moreen. Selleks kaevati välja 40 sentimeetri sügavune pealiskiht, süvendi põhja pandi spetsiaalne kangas, selle peale killustik, mis omakorda kaeti liivakihiga. Mänguväljakule tuleb üheksa atraktsiooni. Kuni kolmeaastastele lastele paigaldatakse sinna kiikuvad atraktsioonid, natuke suuremad lapsed saavad kasutada kiike ja liumäge ning veel suuremate laste jaoks on kangid ja korvpallilaud. Praeguseks ei ole veel jõutud paigaldada laste karuselli ja korvpallilaudu. Valmis peaks mänguväljak saama septembri alguseks. Elmo Tilga sõnul lootsid nad, et mänguväljak natuke varem valmis saab, aga hangete korraldamine võttis plaanitust rohkem aega. Samas on selge, et tänavune rannahooaeg on selleks hetkeks mööda saamas. Iseasi kui palju rannailmasid üldse nüüdseks juba lõppema hakkaval hooajal oli, et seda mingiks rannahooajaks saaks nimetada.

Kahel viimasel aastal on MTÜ Aidule mõlemal aastal Pajusi valla eelarvest eraldatud 4000 eurot mänguväljaku omafinantseeringuks. Ehitajaga on kokku lepitud, et töö eest makstakse peale objekti tellijale üle andmist. Mänguväljaku rajamine läheb maksma 10 700 eurot, mida rahastatakse PRIA-lt saadud toetussumma abil. Aidu järve ääres on olemas ka parkla, kus on ruumi 34 sõidukile. Läbirääkimisi on peetud ka maanteeameti spetsialistidega, kuid maanteeameti esindajad ei näe võimalust Aidu järve juures tee laiendamiseks, et seal parkivad autod teel liiklejaid ei häiriks.

Üsna pea saavad Aidu järve ääres paika kõik üheksa lastele kavandatud atraktsiooni. Nüüd jääb vaid loota, et tuleval aastal oleks rannahooaeg piisavalt pikk, soe ja päikseline ning et kõik seal lustivad lapsed ja aktiivsesetest täiskasvanutest puhkajad leiaks rõõmu nii vees kui kõigil üheksal mänguatraktsioonil.

 TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus