Aia tänaval lahmas joogivesi

Eile õhtul mulksus Jõgeval Aia tänaval spordihoone Virtus juures maa seest puhast vett ja vulises laia ojana mäest alla Pae tänava poole. Elamukvartali ja Õuna küla paljud majad jäi kuueks tunniks kraaniveeta. Lõhkenud oli linna üks jämedamaid, viie meetri sügavusel asuv 150 mm veetoru.

“Olime just lõpetanud veetorustiku sisendi remondi Piiri 1c hoonele, kui poole üheksa ajal helistas meile politseipatrull, et Aia tänaval lahmab vesi. Sulgesime sellel trassi vee ja tellisime tehnika lekkekoha lahtikaevamiseks. Kuna toru asus sügaval, kulus meil pooleks lõhkenud malmtoru sulgemiseks roostevaba klambriga hommikul kella neljani. Alles siis võisime avada vee. Hommikul kell kaheksa olid meie vaprad töömehed Kalju Pütsep ja Aivar Vanamb jälle platsis ja hakkasime süvendit liivaga täitma. Täna kella kaheteiskümneks saime sellega hakkama,” selgitas Osaühingu Jõgeva Vesi meister Arnold Jakobi Vooremaale. Et vana ja märgunud savine pinnas ei sobinud enam tagasipanekuks, tuli see ära viia ja asendada uue liivaga, mida kulus 40 tonni.

OÜ Jõgeva Vesi juhataja Lembit Kabral lisas, et see oli viimaste aastate üks suuremaid veeavariisid Jõgeval ja see õnnestus küllaltki operatiivselt likvideerida. Oli kahtlus, et kogu linn võib jääda veeta, sest Jõgeva kaevud ei suuda anda korraga nõnda palju vett, kui Aia tänava pooleks läinud jämedast torust jõudnuks välja voolata.

blog comments powered by Disqus