Agneta Pukkil uus tantsupartner

Võistlustantsus mitmeid tunnustusi pälvinud Avinurme gümnaasiumi õpilane Agneta Pukk tantsib uue partneriga ja uues võistlusklassis ning ka uues klubis.

Lõppeval aastal on ta võistelnud prestiižikatel võistlustel nii Eestis kui ka välisriikides. Agneta soovib oma eduga rõõmustada Jõgevamaa spordielu, sest pärast haldusreformi sai tema koduomavalitsuseks Mustvee vald.

Suurimaks muudatuseks käesoleval aastal nimetas Agneta Pukk tantsupartneri vahetust, uueks tantupartneriks on Kaspar Kaldaru. “Minu uus partner on Tallinnast ja sellepärast on meil ka piiratud ajad treenimiseks, kuna ikkagi mõlemal on kool, kus peab samuti asjad tehtud ja korras olema. Kaspar õpib Tallinna balletikoolis ning lisaks põhiainetele on tal ka erialatunnid. Kõikidest treeningutest peame võtma maksimumi ja hästi palju on iseharjutamist.”

“Rohkem tuleb meil võistelda välisvõistlustel, sest minu tantsuklassiks on nüüd Noored S. Võistelnud olen Prahas, Austrias, Poolas, Lätis. Kindlasti on edukad võistlused alati need, kui finaalis tantsin, kuid edukaks võistluseks on iga kord erinevad kriteeriumid. Prahas võisteldes jõudsime poolfinaali ja see oli väga suur võit, kuna osalevaid paare oli palju ning see oli ka meie esimene ühine võistlus,” rääkis ta.

“Kõik võistlused annavad tantsijale kogemused edaspidiseks, olgu siis positiivsed või negatiivsed. Kogemused peab enda jaoks läbi analüüsima. Viimati, kui võistlesime Viinis, toimusid seal samal ajal täiskasvanute maailmameistrivõistlused Ladina-Ameerika tantsudes, mida vaadates saime suure elamuse,” lausus ta.

Alates septembrist tantsib Agneta Pukk tantsukoolis nimega Respect. “Otseselt minu jaoks muutus ainult tantsukooli asukoht, aga treenerid Kaisa Oja-Mehine ja Marko Mehine jäid samaks ja õpetamisstiil samuti. Meie tantsukooliga liitusid õpilased tantsuklubist Stiil, nii et nüüd on meid rohkem. See tähendab, et Respect on võistlustel tugevalt esindatud.”

Hiljuti osales Agneta Tartus rahvusvahelises tantsulaagris. “Õppisin juurde palju erinevaid asju, midagi kindlat välja tuua ei oskagi. Laagrimelu oli tore ning saime kindlasti juurde palju uusi sõpru. Juhendajateks olid treenerid kahest riigist, üks Poolast ning kaks Itaaliast. Võistlustantsijaid oli kahest riigist, enamik siiski Eestist, kuid mõned paarid ka Leedust.”

Varem oli Agneta Pukk iseäranis silmapaistev standardtantsudes. “Seis on jäänud samaks, kuid püüdleme parema poole ka Ladina-Ameerika tantsudes,” ütles ta.

Lõppeval aastal osaleb Agneta koos tantsupartneriga veel paaril võistusel, mis toimuvad Itaalias ja Lätis. Uuest aastat algab aga ettevalmistus Eesti meistrivõistlusteks.

“Jõgeva maakonna kultuuriringkondades mind ehk juba teatakse ning olen ka saanud mitmeid esinemispakkumisi. Jõudumööda proovin neid täita, kuid paraku alati ei õnnestu, sest võistlusgraafik seab piirid. Kahjuks on nii, et võistlustantsu ei peeta tihti spordiks, kuigi see ei pea paika. Hea meelega leiaksin ennast Jõgevamaa sportlaste nimekirjast.”

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus