Aeg talverõõme nautida

Jõgevamaalased on saanud terve tänavuse talve suuremal või vähemal määral talverõõme nautida, sest lund on meie kanti jätkunud – mõnele poole rohkem, mõnele poole küll vähem.

Külm on kaanetanud ka veekogud ja seetõttu saavad huvilised uisudki alla panna. Laupäeval peetakse Peipsil III Kalevipoja Uisumaraton, kuhu on registreerunud pea tuhat võistlejat. Kõik ei pea aga sugugi 100 või 25 kilomeetrit läbi uisutama, piisab seitsmestki. Matkadistants on jõukohane neilegi, kes varem kuigi palju pole treeninud.

Peipsi jääd said huvilised proovida juba neljapäevast, nii et tundmatusse kohta kohe kindlasti laupäeva hommikul ei minda.

Suusasõpradele on avatud Kuremaa, Pala ja paljud muudki suusarajad. Tasub proovida. Lumi pole nii sügav, et ei saaks ka oma kodu lähedale kasvõi põllule väikese ringi sisse sõita ja iga kord pärast väsitavat päevatööd üks suusasõit teha. Värskes õhus viibimisest ja kergest füüsilisest koormusest tuleb parem unigi.

Miks mitte võtta sõprade või pere seltsis ette mõni matk. Kümne kilomeetri pikkune suusamatk ei tohiks küll kellelegi üle jõu käia. Läbi põliste metsade sõites näeb suusatee ääres palju metsloomade ja lindude tegutsemisjälgi. Need pakuvad kindlasti huvi nii pere noorematele kui ka vanematele. Talvemõnudest saavad osa ka need, kel suuski kodus pole, sest ka mõne kilomeetri pikkune jalgsimatk annab istumisest tüdinud kehale päris korraliku koormuse.

28. veebruar 2009

blog comments powered by Disqus