Adrati turniiril löödi igas mängus väravaid

Möödunud laupäeval peeti Jõgeva aleviku staadionil järjekordne Felix Adrati mälestusturniir jalgpallis, kus osales sel korral kaheksa võistkonda ning eraldi arvestust peeti harrastajate ja Eesti liigamängijate gruppides.

Varem pole Adrati turniiril kahte eraldi alagruppi moodustatud ning kahte võitjat välja selgitatud. Sel korral oli osalejaid piisavalt palju, et teha kaks alagruppi. Kusjuures kõik mängud pakkusid pealtvaatajatele mänguilu, sest ükski kohtumine ei lõppenud 0:0 viigiga.

Esimeses grupis, kus mängisid Eesti meistrivõistlustel erinevates liigades mängivad võistkonnad, oli võitja seis lahtine kuni viimaste kohtumisteni. Esimest korda üle pika aja pidi Jõgeva SK Nooruse võistkond kodusel turniiril võidu käest andma ja leppima Adrati turniiri teise kohaga.

Harrastajate grupis näitasid head mängu Martin Reimi jalgpallikooli kasvandikud, kellel vanust 15-16-aastat. Adrati turniiri üks eestvedajatest Rainer Võsaste sõnas, et vanemad mängumehed olid noorte poistega üsna hädas. “Tehnika poolest olid noored vanadest osavamad, kuid veel pole neil sellist kiirust ja üldfüüsilist vormi,” kommenteeris Võsaste noorte mängumeeste esinemist. Tasuks südika esinemise eest sai M. Reimi jalgpallipoistele kolmas koht.

Turniiri teise grupi võitis Päevalehe võistkond, kelle rivistusest tunnistati terve turniiri ilusaimaks mängijaks Anni Koppel, kes oli ühtlasi ka turniiri ainuke naismängija. Parima väravavahi tiitli sai Enn Veikesaar, kes valvas M. Reimi JK võistkonna väravat. Resultatiivseim mees kogu turniiri peale oli SAK Tartu ründaja Alari Aunapuu, kes lõi viis väravat. Penaltivõistluste võitis samuti SAK Tartu võistkond. Korraldajad on väga tänulikud enda toetajatele, kelle abita legendaarne jalgpalliturniir poleks nii kaua elus püsinud. Järgmisel aastal korraldatakse juba neljakümnes Adrati turniir ja teadaolevalt on see kõige kauem kestnud jalgpalliturniir Eestis.

EILI KOITLA  

Eesti liigamängijate grupp

1. Merticus

2. SK Noorus 96

3. SK Tääksi

4. FC Pubi Trehv 

Harrastajate grupp

1. Päevaleht

2. SAK Tartu

3. Martin Reimi JK

4. SK Kirm

blog comments powered by Disqus