Adrati turniiri võit Martin Reimi Jalgpallikoolile

Jõgeva aleviku staadionil peetud 42. Felix Adrati mälestusturniiril võitis esikoha Martin Reimi Jalgpallikooli meeskond. Eesti ilmselt vanima, 1974. aastast järjepidevalt toimunud jalgpalliturniiri finaalis alistas Viimsi MRJK 1:1 viigiga lõppenud mängu järel penaltitega 2:0 Suure-Jaani United’i.


Esikoha võitnud meeskonda juhendas Jõgeva alevikust pärit Ivo Lehtmets. “Reimi Jalgpallikool osales turniiril neljandat korda ning iga aastaga on Ivo Lehtmetsa juhendatavad noored jalgpallurid järjest paremaks läinud,” ütles turniiri korraldaja Rainer Võsaste.

Mälestusturniiril osalenud kuus meeskonda paigutati kahte alagruppi, loosi tulemusel sattusid A-alagruppi Eesti meistrivõistluste teises liigas mängivad MRJK ja Jõgeva SK Noorus-96 ning kolmandas liigas palliv Ambla Vallameeskond, B-alagruppi kuulsid aga neljanda liiga meeskonnad FC Jõgeva Wolves ja Suure-Jaani United ning harrastajatest koosnev SAK Tartu. Algselt pidid turniiril osalema ka Keila JK ja Tabivere RSK, kuid nad loobusid viimasel hetkel.

Noorus-96 alistas alagrupikohtumises küll Ambla 2:0, kuid kaotas esikoha otsustanud mängus MRJK-le 1:2. “Hundid” said oma grupis kolmanda koha, Suure-Jaanile kaotati 0:1, Tartuga tehti 1:1 viik.

Kohamängudes olid Jõgevamaa meeskonnad edukad: Noorus-96 alistas kolmanda koha mängus SAK Tartu 4:0, viienda koha saanud Wolves mängis Amblaga 1:1 viiki, oli aga penaltiseerias parem 3:2.

Nelja tabamusega oli turniiri edukaim väravakütt Maikel Aistur (MRJK), parimaks väravavahiks nimetati Allar Joandi (Suure-Jaani). Jõgevamaa meeskondade parimateks nimetati Kevin Liblik (Noorus-96) ja Mart Päll (Wolves).

Finaali järel korraldatud traditsioonilise penaltivõistluse võit jäi aga koju: Noorus-96 alistas finaalis MRJK 5:3.

Koos Toomas Klaarmanniga Adrati mälestusturniiri korraldava Rainer Võsaste sõnul on pikaajaliste traditsioonidega turniirile kergem toetajaid leida. “Toetajatering on aastate jooksul jäänud samaks,” lausus ta. “Jõgeva linna ja valla kõrval on abiks ka paljud oma tuttavad, mälestusturniiri korraldamist toetavad näiteks mitmed vanad spordimehed, kes on siin ka ise jalgpalli mänginud.”

Kui eelmisel aastal sai Jõgeva aleviku staadion Felix Adrati mälestusturniiri ajaks uued jalgpalliväravad, siis tänavu rõõmustati meeskondi uute vahetusmängijate pinkidega, mille ehitamiseks sai staadioni haldav Jõgeva SK Noorus-96 toetust kohaliku omaalgatuse programmist.

Felix Adrati õpilase Rainer Võsaste sõnul tasuks staadioni uuendamise käigus kaaluda ka legendaarse spordimehe mälestuse jäädvustamist tema initsiatiivil ja kaasabil 1970. aastal rajatud piirkonna parimal jalgpallistaadionil. “Ühe võimalusena võiks näiteks staadionile paigaldada Felix Adrati nimelise pingi,” lausus turniiri korraldaja. 

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus