Adrati mälestusturniiri võit jäi Jõgevale

 

Eelmisel laupäeval peeti Jõgeva aleviku staadionil jalgpalliturniir teeneka spordimehe Felix Adrati mälestuseks, kus tänavu osales kuus võistkonda.

Sel aastal korraldati mälestusvõistlust 35ndat korda. Varasematel aastatel on seda korraldanud väga mitmed asutused ja klubid. Viimastel aastatel on turniiri peakorraldajateks olnud Rainer Võsaste ja Toomas Klaarmann.

Felix Adrat (1922-1974) oli Jõgevamaa spordis üheks võtmeisikuks. Tema moodustas siinkandis mitmed jalgpalli- kui ka võrkpallimeeskonnad ning oli ka Jõgeva aleviku staadioni rajajaks, kus nüüd ka tema mälestusturniiri peetakse. 

Selgitati välja võistkondade parimad

Tänavu osales turniiril kuus võistkonda: Eesti Päevaleht, FC Erala, K ja H, Lõuna Politsei SK, SAK Tartu ja SK Noorus 96.  Vaatamata tõsistele heitlustele pidid ülejäänud võistkonnad siiski tunnistama  SK Noorus 96-e paremust. Teise  koha saavutas Lõuna Politsei võistkond ning auhinnalise kolmanda koha pälvis Eesti Päevalehe meeskond.

Igast meeskonnast valiti välja ka parim mängija. Esikoha saavutanud võistkonna parim oli Aivar Olesk,  politseinikest Janar Heinamets ja Eesti Päevalehe meeskonna osavaimaks tunnistati Andre Mägi. Tuntud jõutõstja Peep Päll tunnistati parimaks SAK Tartu võistkonna mängijaks, kes tuli mälestusturniiril neljandale kohale. Võistkonna K ja H parim mees oli Vahur Raigna ning FC Erala meeskonna kõige tublim oli Raul Vipper. 

Turniiril osales ka üks naisterahvas

Turniiri käigus peeti ka korralik penaltite löömise võistlus, mille võitis samuti SK Noorus 96, kuid parimaks väravavahiks tunnistati Rene Sütt Lõuna Politsei SK ridadest. Selgitati välja ka resultatiivseimad mängijad, kelleks olid Kaarel Kallandi võistkonnas K ja H, politseinike eest mängiv Edgar Pau ning Kristjan Kuldmägi SK Noorusest. Igaüks neist lõi turniiri jooksul kolm väravat.

Sel aastal osales esimest korda Adrati turniiri ajaloos ka naissoost mängija, kelleks oli SAK Tartu rivistuses mänginud Mirjam Link. Turniiril mängisid SK Nooruse ridades ka kaks Felix Adrati kunagist õpilast Eduard Lehtmets ja Aivar Olesk, kusjuures Lehtmets osales turniiril juba kolmekümnendat korda.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus