Adrati mälestusturniir tänavu väravaterohke

 

 

Möödunud laupäeval peeti Jõgeva aleviku staadionil 37. Felix Adrati mälestusturniir jalgpallis, kus omavahel võttis mõõtu kuus meeskonda ning löödi kokku kolmkümmend kolm väravat.

 

Jõgeva piirkonna teeneka spordimehe Felix Adrati 37. mälestusvõistlused peeti traditsiooniliselt tema enda rajatud väljakul Jõgeva alevikus. Heaks traditsiooniks on saanud ka osalevate võistkondade arv, viimasel kolmel aastal on  mälestusturniiril kaasa löönud kuus meeskonda.

Meeskonnad jaotati kahte alagruppi. Esimeses alagrupis oli teistest üle kohalik meeskond SK Noorus, edestades nii Päevalehe kui SAK Tartu võistkonda. Teises alagrupis näitasid end parimast küljest ka varasematel turniiridel head mängu teinud K&H meeskonna mängijad. Alagrupi teine oli SK Tääksi ning kolmas FC Kõrveküla.

Võitlus eelviimasele kohale osutus kõige väravaterohkemaks. Oma ülekaalu FC Kõrveküla vastu näitas SAK Tartu võistkond, lüües vastaseid skooriga 6:0. Vähem väravaid ei löödud ka kolmanda koha mängus, kus SK Tääksi võitis Päevalehe meeskonna mehi seisuga 5:1. Esikohamäng võrreldes teiste kohtumistega nii skoorirohkeks ei kujunenud. Siiski võttis kodumeeskond SK Noorus kindla 2:0 võidu K&H üle. Nagu möödunud kahel aastal, jäi ka tänavune Felix Adrati mälestusturniiri karikas Jõgevale. Lisaks turniirile peeti maha ka penaltite löömise võistlus, kus samuti ei olnud SK Noorus meeskonnale vastast. Siiski oli parim väravakütt  kolmanda koha saanud meeskonna SK Tääksi ründaja Kristo Kalistratov ning parimaks väravavahiks tunnistati samuti SK Tääksi puurilukk Taavi Aavasalu.

Võistluste eestvedaja Rainer Võsaste saatis erilised tänusõnad ka turniiri kohtunikele Margus Kotterile ja Ain Karutoomile. Hea meel oli korraldajatel ka väravaterohke mängu üle, nimelt löödi üheksa kohtumise jooksul 33 väravat, mis teeb ühes mängus keskmiselt 3,66 väravavõrku löödud palli.

Veel omistati eriauhinnad pikaajalise koostöö eest Ain Arrole (SAK Tartu), Jaan Kallandile (K&H) ning Artur Jurinile (Päevaleht). Need mehed väärisid tunnustust, olles Adrati mälestusturniiril osalenud juba pikki aastaid. Korraldaja Rainer Võsaste oli ka äärmiselt tänulik turniiri toetajatele, kelle abita ei oleks võimalik mälestusturniiri sellises mastaabis läbi viia.

 

Koht

Võistkond

Parim mängija

1.

SK  NOORUS

Nikolai  Roop

2.

K & H  ( Tartu)

Kalev Marten  Raave

3.

SK  TÄÄKSI

Kaido  Kaljula

4.

PÄEVALEHT

Risto Berendson

5.

SAK  TARTU

Markus  Soomets

6.

FC KÕRVEKÜLA

Siim  Pärsik

 

Penaltivõistluse võitja :  SK  NOORUS 

Parim väravavaht:  Taavi  Aavasalu  ( SK Tääksi)

Resultatiivseim mängija: Kristo Kalistratov (SK Tääksi) — 5 väravat.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus