Adraku külas istutati tamm Alo Mattiiseni mälestuseks

Täna lõpevad Mustvee vallas Adraku küla esmamainimise 420. aastapäevale pühendatud pidustused, mille raames istutati eile mälestustamm helilooja Alo Mattiisenile.


„Istutasime helilooja Alo Mattiisenile mälestustamme külaplatsile, sest mõned tema juured on pärit Sepa talust. Mõtleme nii, et hoolime inimestest ja mäletame neid, kes on omal kombel meie elu jäädavalt muutnud, rääkis Avinurme Külavanemate Koja juhatuse esimees Krista Pedak.

Pärispidu algab homme kell 18 pere- ja meestemängudega, priitahtlike pritsimeeste reklaamiminutitega, väikese kontserdi, küla talude sugupuude ja suure fotonäitusega. Samuti tänutammede istutamisega, mitmete tublide külainimeste tänamisega, lamabaliha liivaaugus küpsetamise ja ilmselgelt ka simmaniga. Peaaegu kõik on Pedaku sõnul isetehtud.

„Püüame säilitada ja hoida kooskäimise- ja olemise soovi,  hoolida oma inimestest, tervitame uute kodanike sündi õunapuu kinkimisega sinna, kus mõni aeg tagasi tegime meie küla taludele omamoelised postkastid. Leidsime metsast suure legendiga kivi, mille asukoha tähistasime ja hoiame seal külauudiseid.

Eks me mõtleme edaspidi jälle midagi välja. Selleks, et tegijatel oleks põnev ja osalistel huvitav,” ütles Krista Pedak külaelu edendamise kohta Adrakus.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus