Adaveres stardivad Eesti paremad kiiruisutajad

Täna peetakse Põltsamaa valla Adavere uisurajal järjekordsed Eesti meistrivõistlused kiiruisutamises. Kui palju uisutajaid stardijoonele võiks asuda, seda Adavere kiiruisutamistreener Väino Treiman ennustada ei julgenud.

“Põhituumiku moodustavad meie endi uisutajad. Kahjuks põevad neist mitmed praegu külmetushaigusi,” rääkis Treiman. Meistrivõistlustel osalevad täiskasvanute seas eraldi mehed ja naised ning eraldi võistlusklassid on ka juunioridele ja noortele. Veteranid Eesti meistrivõistlustel ei osale.

“Ei hakka ju veteranuisutajad võistlema Eesti kiiruisutamise meistritiitlile koos Mart Markusega,” selgitas Väino Treiman.

Küll oodatakse arvukamalt uisutajaid nädala pärast, 19. veebruaril peetava kiiruisutamisvõistluse “Kuldne 1500” starti, kus kaasa võistlevad ka kuni kuueaastased ning kuni 75-aastased.

“Kuldne 1500” stardijoonele kogunevad võistlejad ka hoki- ja matkauiskudel. “Kõik harrastussportlastest uisutajad on oodatud Adaverre järgmisel laupäeval, kui teoks saab järjekordne uisutamisvõistlus “Kuldne 1500”,” toonitas Väino Treiman.  

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus