Adaveres avatakse õpilaskodu

Adavere endise lasteaiahoone ümberehitamine õpilaskoduks on kestnud pool aastat. Ehitustöid teeb aktsiaselts Lepe Ehitus. «Põhiosa õpilaskodu ehitamiseks tarvilikust rahast laekub riigieelarvest. Oma osalus on ka Põltsamaa vallal,» ütles Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson.

«Ehitamise tasemega võime praegu rahule jääda,» lausus Adavere Põhikooli direktor Rein Uusmaa. Tema sõnul on õpilaskodusse plaanitud kümme kohta Põltsamaa piirkonna lastele, kellel pole võimalik oma kodus elada. Õpilaskodus elama hakkavad lapsed on praeguseks põhiliselt teada.

Adavere Põhikool kuulutab välja konkursi õpilaskodusse töötajate leidmiseks. Anne Veiram Põltsamaa vallavalitsusest märkis, et järk-järgult võetakse õpilaskodusse tööle neli inimest: sotsiaal-pedagoog, kes hakkab koordineerima õpilaskodu tööd, kasvatajad ja kasvataja abid..

«Mõelda tuleb, kust saada õpilaskodule mööbli ja milline see mööbel peaks olema,» ütles Rein Uusmaa. Anne Veiram nentis, et nende ja teistegi õpilaskodu käivitamisega seotud küsimuste lahendamisel loodetakse ka Põltsamaa valla sõprusvaldade abile. Ühtlasi on kaalutud ka raha taotlemist mitmesugustest projektidest.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus