Adaverele eripreemia

Möödunud nädalavahetusel pandi Pärnus punkt festivali Koolitants tänavusele hooajale. Ainsa Jõgevamaa esindajana lõppkontserdile pääsenud Adavere Põhikooli tantsurühm tõi sealt kaasa koreograafilise leidlikkuse eripreemia.

Eripreemia toonud tants kandis pealkirja „PuVa tegelased“ ning see sündis juhendaja Terje Õunapuu ja tantsijate koostöös. Nime sai tants tantsijate punavalgete kostüümide järgi. Kaasa löödi sellega vabatantsu kategoorias ning VII-IX klasside vanuserühmas. Tegelikult ulatub selles rühmas tantsijate vanusespekter neljandast kuni üheksanda klassini.

Jõgevamaa tantsunoorte seas ongi just Adavere Põhikooli tantsijad need, kes 15-aastaseks saanud Koolitantsu festivalil kõige sagedamini lõppkontserdile pääsenud ja kõige rohkem preemiaid noppinud. Ning edu ongi neile toonud just koreograafiline leidlikkus ja originaalsus. Ilmselt on Terje Õunapuu näol tegemist tõeliselt isikupärase käekirjaga tantsujuhiga.

Üldse jagati Koolitantsu lõppkontserdil välja laureaaditiitlid igas vanuseastmes ja tantsukategoorias. Üksnes tänava-, säästu- ja eesti-teemaliste tantsude kategoorias piirduti vaid ühe laureaaditiitli ja vanuseastmete eripreemiatega.  Lisaks tunnustati säravamaid tantsijaid Reeboki poolt ning pärjati juhendajaid.

Festivali peakorraldaja Marge Ehrenbuschi arvates möödus lõppkontsert suuremate viperusteta, kuid kindlasti oli asju, mida saanuks paremini teha.

Järgmine Koolitantsuga seotud ettevõtmine on 3.-9. augustini Suure-Jaanis toimuv Koolitantsu suvelaager. Sinna oodatud kõik festivalil osalejad ja muudki tantsuinimesed, kellel on vanust vähemalt 12 eluaastat.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus