Adavere uisutajatele maratonis hõbe ja pronks

Pühapäeval sõidetud EMT Rullituuri viiendal etapil, 43,2 km pikkusel Jõhvi rullimaratonil jagati teist aastat järjest välja ka Eesti meistrivõistluste medalid maratonidistantsil. Adavere uisutajatest oli parim teisena lõpetanud Marten Liiv, Eesti meistrivõistluste arvestuses sai kolmanda koha Mart Markus.

Põnevas lõpuheitluses edestas tänavuse EMT Rullituuri liider, möödunud aastal Jõhvis neljandaks jäänud Kert Keskpaik mullust meistrit Marten Liivi vaid 1,16 sekundiga. Võitjast kümme sekundit hiljem lõpetanud kuuemehelise grupi eesotsas sai kolmanda koha lätlane Maksim Visotsky, järgnesid Mart Markus, kes kaotas Visotskyle vaid 0,05 sekundiga, lätlane Reinis Znotinš ja Kaspar Kaljuvee. Mullustel meistrivõistlustel pronksi võitnud adaverelane Aleks Luik lõpetas tänavu üldarvestuses üheksandana, kaotades võitjale 55 sekundiga. Eesti rulluisutajatest oli Luik viies.

Naiste maratonis läks kaksikvõit välismaalastele: esikoha võitis venelanna Jevgenia Radionik, teise koha sai lätlanna Laima Kaufina. Eesti meistrivõistluste arvestuses oli parim kolmandana lõpetanud Diana Kaareste, kellele järgnesid Enel Kõrva ja Merle Kilvits. Adavere uisutajatest oli parim üldarvestuses kaheksanda koha saanud Sandra Alusalu.

EMT Rullituuril on viie etapi järel 5017 punktiga liidriks neli osavõistlust võitnud Kert Keskpaik. Avaetapil esikoha saanud Marten Liiv on 4946 punktiga teine. Teistest adaverelastest on Mart Markus kokkuvõttes viies ja Aleks Luik kuues. Naistest on esikolmikus Jevgenia Radionik, Enel Kõrva ja Diana Kaareste, adaverelastest asub Sandra Alusalu 17. kohal.

Kuuenda etapina on EMT Rullituuri kavas Kalevipoja rullimaraton, mis tänavu sõidetakse 10. augustil Jõgeva-Mustvee maanteel. Varasemast erinev on ka Kalevipoja rullimaratoni formaat: sõidetakse eraldistardist, 15 km pikkusel distantsil, mille start antakse Laiuse lossivaremate juurest ning tagasipööre on Vaiatus.