Adavere uisurajal peetakse laupäeval hooaja avavõistlused

Treiman ütles, et kuna 28. ja 29. jaanuaril toimuvad Adaveres Eesti meistrivõistlused kiiruisutamises, mis peetakse teist aastat järjest peale pikka, 35-aastast vaheaega, on avavõistlused mõeldud just eelkõige rajaga tutvumiseks ning meistrivõistlusteks harjutamiseks.

Põltsamaa spordijuht ütles, et kahjuks ei saa avavõistlustel kaasa lüüa Eesti parimad kiiruisutajad Pirita Suusaklubist, sest nad võistlevad samal ajal Soomes. Mäletatavasti tegid mullustel võistlustel ajalugu noored poisid, peamiselt Soomes treenivad Jaan Saks, Danila Ruusu ja

Eerik Idarand, kes kindlustasid kõik esikolmiku kohad meesteklassis.

Toona 16-aastane Danila Ruusu võitis nii 500, 1500, 3000, kui 5000 meetri distantsi.

“Adavere uisurada on Eesti parim, ainuke 250-meetrine rada välitingimustes,” kiitis noor uisulootus Jaan Saks mullu.

Laupäeval oodatakse Adaverre Eesti rulluisutamise tippe, samuti kõvemaid kiiruisutajaid üle Eesti, näiteks Tallinnast ja Pärnust.

“Pärast möödunudaastasi meistrivõistlusi on huvilisi tunduvalt juurde tulnud, ka tõsiseid tegijaid,” ütles Treiman.

Eesti meistrivõistlustele oodatakse mõistagi kogu Eesti paremikku. “Kahjuks ei ole Eesti Uisuliit veel juhendit avaldanud ning registreerimistähtaega määranud, kuid seda võime öelda küll, et võistlused toimuvad ning kõik, kes end proovile tahavad panna, on oodatud,” ütles Treiman.

Spordijuhi sõnul toimuvad juba enne meistrivõistlusi, 21. jaanuaril Adaveres ka teised veteranide talimängud, kus ühe alana võisteldakse ka uisutamises.

5. veebruaril toimub aga Adavere uisurajal juba traditsiooniliseks võistluseks kujunenud “Kuldne 1500”.

Adavere uisurada sai tänavu valmis tänavu tavapärasest varem, juba kaks nädalat enne jõule. “Tänavune rekord on ligi kolmsada uisutajat päevas,” ütles Treiman. Keskmiselt käib päevas Adaveres uisumõnusid nautimas üle saja uisusõbra.

“Tänavu on uisutajaid rohkem kui varasematel aastatel,” ütles Põltsamaa valla spordijuht, palju on neid, kes võistlusteks treenivad, aga ka arvukalt tervisesportlasi. Lapsed aga laenutavad innukalt hokikeppe ning mängivad “hokile sarnanevat mängu”. Uisutajaid käib palju Põltsamaalt, Jõgevalt, aga ka näiteks Viljandist, Tartust ja Tallinnast.

“Kui nii mõnelgi pool kurdetakse, et ei ole võimalik uisuväljakut rajada, siis meil on olemas nii uisurada kui ka -väljak,” ütles Treiman. Tema sõnul vajab väljak hoolt nagu väike laps: seda kastetakse uuesti igal õhtul. Vaatamata sellele, et uisuraja ja -väljakuga on omajagu hoolt ja vaeva, on spordijuht rahul: jää on parem kui kunagi varem ning see tuleb sellisena hoida, sest harjutamas käivad ka Eesti tipud.

Adavere uisurada on valgustatud, pärast treeningut saab pesemas käia ning on korralikud tingimused riiete vahetamiseks. Laenutamiseks on olemas ligi kakssada uisupaari.

Adaveres saab uisutada iga päev, tööpäeviti kell 16-20, nädalavahetustel kell 12-19.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus