Adavere uisuneiu püstitas Berliinis Eesti rekordi

Adavere uisutreener Väino Treiman viis oma õpilased nädalaks Berliini jäähalli treenima. Möödunudlaupäevasel lõunatunnil seal kiiruisutamist harjutades püstitas 15-aastane Marleen Sarap 500 meetri läbimisel uue  Eesti naiste rekordi. “Minu eesmärgiks oli rekordini jõuda, kuid ma ei uskunud, et suudan selle unistuse juba nii ruttu teostada,” tunnistas tütarlaps, kes alustas Väino Treimani juhendamisel kiiruisutamisega tegelemist  kolm aastat tagasi

“Ka eelmisel aastal oli juba väike lootus, et Marleen rekordini jõuab, siis jäi aga oodatud tulemus veel tulemata.  Kindlasti tulid tema võimete ning oskuste parandamisele kasuks suvised rulluisutreeningud, ” lausus Väino Treiman.

Marleen Sarap arvas, et üsna kiiresti heale tasemele jõudmise eest võlgneb ta tänu peamiselt oma treenerile.

“Marleen on treeningutel tublisti vaeva näinud ja loodetavasti saab ta oma rekordist ka uut innustust, ” ütles tema  ema Piret Saare. “Ehk rajatakse kunagi ka Eestisse jäähall, kus kiiruisutajad heades tingimustes harjutada saavad, ” lisas ta.

2006. ja 2007. aastal võitis Marleen Sarap oma vanuseklassis esikoha kiiruisutamise Eesti meistrivõistlustel. Praegu teeb sporditüdruk ettevalmistusi, et osaleda Soomes toimuvatel hooaja avavõistlustel.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus