Adavere Põhikooli tantsulapsed jälle Koolitantsu finaalis

Kuigi Koolitantsu piirkondlik festival, millel Tartu-, Viljandi- ja Jõgevamaa maakondlikelt konkurssidelt edasi pääsenud rühmad osalesid, toimus Viljandis juba 19. märtsil, selgusid lõppkontserdile saajad alles hiljuti ? siis, kui kõik piirkondlikud festivalid peetud said. Lisaks Adavere tantsijatele käisid Viljandis ka Vaimastvere Põhikooli noorem tantsurühm, seitse Jõgeva kultuurikeskuse tantsustuudio rühma ning Jõgeva rühm FireCrab6, ent edasi pääses siiski ainult Adavere.

Kuigi Adavere rühm teeb kaasa IV-VI klasside vanuserühmas, tantsib 23-liikmelises trupis tegelikult paar lasteaialastki, noorematest koolilastest rääkimata. Kui tavaliselt on käidud Koolitantsul mitme tantsuga, siis seekord pandi kõik n-ö ühele kaardile ja valmistati ette ainult üks number.

Omapärase pealkirja “31. august 2005” sai number sellepärast, et selles jutustatakse tantsukeele vahendusel juhtumist, mis leiab aset suvise koolivaheaja viimasel päeval: lapsed mängivad palli ja nagu vahel ikka juhtub, lendab pall aknasse. Ehmunud lapsed sebivad ringi ja püüavad seejärel peitu pugeda jne.

Terje Õunapuu sõnul sündis see tants, nagu Adavere rühmade varasemad Koolitantsul esitatud tantsunumbridki, juhendaja ja tantsijate koostöös. Sellises koostöös on sündinud omanäoline tantsukäekiri, mis on Adavere tantsulapsed juba kolm aastat järjest Koolitantsu finaali aidanud, ülemöödunud aastal võideti seal koguni hea idee eripreemia.

 “Lapsed kipuvadki võtma finaalipääsu juba loomulikuna,” kurtis Terje Õunapuu. “Kartsin, et nende enesehinnang võib karmi hoobi saada, kui me finaali ei pääse.”

 Nii see siiski ei läinud ja 30. aprillil, mil Jõhvi lõppkontserdil astuvad üles vabatantsijad, on nende hulgas ka Adavere lapsed.

 “Lõppkontserdile läheme üritust nautima, auhinnakohale tulekust me ei unistagi, sel festivalil on osalejaid nii palju ja tase nii kõrge, et finaalipääski on suur saavutus ? eriti kui arvestada, et meie vanuseklassist ja vabatantsu kategooriast lasti edasi ainult neli tantsu,” ütles Terje Õunapuu.

Üldse osaleb kahepäevasel lõppkontserdil sada tantsu ja tuhatkond tantsijat.

Adavere tantsijad ei jää aga ka pärast Koolitantsu finaali loorberitele puhkama, vaid jätkavad valmistumist suvel Tallinnas toimuvaks Kalevi võimlemispeoks. Adavere Põhikoolist läheb sinna peale kahe Terje Õunapuu juhendatava rühma veel kolm Anar Treimani juhendatavat rühma. Selle kooli tüdrukuid ei pidavat peo ajaks koju jääma ühtegi. Tehke järele!

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus