Adavere mõisasaal saab uued toolid

Viimasel Põltsamaa vallavolikogu istungil otsustas vallavolikogu eraldada käesoleva aasta Põltsamaa valla reservfondist raha Adavere mõisahoones tegutseva kooli saali uute toolide ostmiseks.

Põltsamaa vallavalitsuse pearaamatupidaja Piret Nõmmiksaar lausus, et Adavere põhikooli direktor Sirje Jõemaa on võtnud toolide ostmiseks hinnapakkumised viielt firmalt, välja pakutud hinnavahemik ulatus umbes 7300 eurost kuni 10 300 euroni. Kõige odavamaks osutus OÜ Pixner hinnapakkumine summas 7255 eurot. Valla pearaamatupidaja tegi vallavolikogule ettepaneku eraldada toolide ostmiseks vajalik summa reservfondist.

Piret Nõmmiksaare sõnul on rohkem kui pooled vanadest toolidest veel kasutuskõlbulikud, neid võiks edaspidi kasutada õpilaskodus ja mujal.

Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson lisas selgituseks, et praegused Adavere mõisasaali 90 tooli on aastal 2002 saadud Soome sõpradelt ja olid juba siis kasutatud. Tookord värvisid lapsed need tööõpetuse tundides üle ja lastevanemad aitasid uue riidega katta.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus