Adavere mõisa perepäev

Päev oli tinglikult kaheosaline. Ennelõunal toimus matk Adaverest Pajusi parki. Retke kõige nooremad osalejad oli 4-5-aastased. Osalejaid oli matkal umbes 45. Kahe ja poole kilomeetrisel matkarajal olid mitmesugused üllatusmängud ning ülesanded, näiteks tuli metsast otsida jõulutähti. Pajusi pargis korraldati teatevõistlusi ja pallimänge ning muud huvitavat ? tegevust jätkus igale eale. Pargis pidasid memmed saiakohvikut. Võistlused ja mängud mõtlesid välja Esto Kass, Tiia Lants ja Terje Õunapuu.

Õhtul oli Adavere koolimaja ees volbriöö tähistamine. Süüdati lõke ning peeti maha kohalik versioon ?Laulge kaasa? saatest, mis toimus Ada Vera eestvedamisel. Laule saatis kohalik naisansambel. Hiljem kuulati plaadimuusikat ning töötas ka kohvik. Õhtusel ürituseosal oli rahvast tunduvalt rohkem. Osalejate täpset arvu ei osanud ürituse korraldaja ja Adavere Mõisaseltsi esinaine Terje Õunapuu öelda.

Perepäev korraldati teist korda. Mullu toimus see aprilli keskpaigas. Mõisa perepäev on plaanis muuta traditsiooniks, mis võib edaspidi toimuda nii vabaõhuüritusena kui ruumides.

Adavere mõisaseltsil on plaanis tähistada kalendritähtpäevi, näiteks emadepäeva, isadepäeva, jaanipäeva ja teisigi pidulikke päevi. Lisaks toimuvad mitmed kohvikklubiõhtud ja ka nn jooksvad üritused, mille ideed tulevad impulsiivselt.

Emadepäeva aegu korraldatakse käsitöönäitus. Adavere mõis kuulub unustatud mõisate ketti, seoses sellega on plaanis teisigi näitusi. Esimene neist avatakse 28. mail. Unustatud mõisate keti näitused ja üritused toimuvad Adavere Põhikooli eestvedamisel, mõisaselts aitab korraldamisele kaasa.

Adavere Mõisaselts on tegutsenud pisut üle aasta, loodi see mullu jaanuaris. Hetkel on liikmeid 11, tegelikult osaleb seltsi ettevõtmistes palju rohkem rahvast.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus