Adavere lapsed TORE suvekoolis

Klooga ranna noortelaagris peeti 21.-23. augustini TORE 5. suvekool, kus osalesid Adavere kooli õpilased Maarja Limberg, Kärolin Soolepp, Rebeca Žukovitš, Diana Margens ja Triinu Žarinova ning juhendajatena Katrin Kliimson ja Ede Paju.

Kool algas avaaktusega, mis oli tavapärasest erinev. Lipu heiskamine ja avasõnad öeldi seal kõik koos ringis seistes ja ring oli võimas — seisis seal ju kokku üle saja inimese.

TORE tegevjuht Marju Jaanimäe ja tema tegusad abilised lükkasid esimese päeva käima ühist laulu alustades. Sama viisi kuulsime iga tegevuse eel, kutsuti meid siis sööma või koolitusele. Viimase päeva hommikul kuulsin üht neidu “kurtmas”, et nüüd kummitab see laul ja muusika kodus veel kaua. Samas tundus, et ta tunneb selle üle vaid rõõmu.

Päevad olid täis tegevust ja koolitusi, mis õhtuti kulmineerusid etteastetena. Lavale esinema pääsesid kõik rühma liikmed, igale leiti seal temale sobiv esinemisvorm.

Õhtul aga peeti stiilipidusid. Esimesel õhtul oli teemaks ürgaeg ja punk. Ettevalmistused pidudeks  olid alanud  juba kodudes kostüümide meisterdamisega ja tulemus oli põnev.

TORE üritusi viivad läbi ja tihti ka korraldavad TORE-kad ise.  Ka suvekoolis olid õhtujuhtideks ja hommikuvõimlemise läbiviijateks õpilased ise. Samuti aitas grupp klubi liikmeid ise  suvekooli ette valmistada ja seal tegevust läbi viia.

Suvekool lõppes ühisringis, kus sooviti üksteisele parimat ja öeldi häid sõnu.

Kahjuks kuuleme koolis  mõnikord laste suust sõnu, mida öelda ei sobi, Klooga rannas oldud kolme päeva jooksul ei kuulnud ma mitte ühtki sellist sõna. Suhtlemine toimus üksteisest  hoolivas õhkkonnas, väikesed erimeelsused lahendati rahulikult ja viisakalt.

Koduteel ütles Triinu, et TORE oli ikka väga äge. “Nüüd hakkan küll ringidest osa võtma, lubas ta.

Mida TORE tähendab? T-tugiõpilaste O-oma R-ring E-Eestis, mille põhimõte on väärtuskasvatuse toetamine koolis. Selleks, et TORE ring koolis toimima hakkaks, on vaja rühmal õpilastel ja õpetajal läbida TORE põhikoolitus, mis kestab 72 tundi kolmepäevaste tsüklitena kolmes etapis.

Koolile läheb see maksma esialgu suure summa, kuid hiljem tasub see kulutus ära, sest järgnevaid koolitusi rahastab suures osas TORE organisatsioon.

TOREdaid koolitusi kõigile koolidele uuel õppeaastal!

i

EDE PAJU, Adavere põhikooli sotsiaalpedagoog

blog comments powered by Disqus