Abituriendid juba närveerivad

Eksamite valikust ja tulevikuplaanidest saame rohkem teada kolme Lähte Ühisgümnaasiumi kaheteistkümnenda klassi õpilase käest.

Et Kadri õpib meediaklassis, on tema tulevikuplaanid ja sellest lähtuvalt ka eksamivalik seotud meediaga.

Meediaerialad popid

“Eksamid, mida kavatsen sooritada, on kirjand, inglise keel, saksa keel, ühiskonnaõpetus. Viiendaks eksamiks on mul meediaklassi lõpuprojekt. See kujutab endast lühifilmi, fotoseeriat vms. Ma ei tea küll täpselt, mida ma õppima lähen, aga kindlasti on see seotud meediaga ja enamik meediaalasid nõuab just neid eksameid,” põhjendass Kadri oma eksamivalikut.

Leila tulevikuplaanid on seotud hoopis reaalainetega. “Edasised õpingud on mul seotud rohkem reaalainetega. Geograafia ja keemia eksam on mul juba eelnevatel aastatel sooritatud. Sel kevadel teen veel kirjandi, saksa keele, matemaatika ja ajaloo eksami. Erialadel, mida kavatsen õppima minna tahetakse kõige rohkem kirjandit, A-keele ja matemaatika eksamit. Valisin just need eksamid, sest plaanin õppima minna kas haldusjuhtimist, juurat, rahvusvahelisi suhteid või politoloogiat,? avalikustas Leila oma tulevikuplaane.

Suurt hirmu veel ei tunne Leemetil on kavas pärast pingelist eksamiperioodi aeg maha võtta ning aastaks välismaale puhkama ja raha teenima minna. “Pärast seda tahaksin pedagoogikaülikooli avalikke suhteid õppima minna. Sellepärast valisin eksamiteks ajaloo, ühiskonnaõpetuse, inglise keele ja kirjandi. Koolieksamina pean tegema ka meediaprojekti. Need eksamid on mulle edaspidi vajalikud ja samas tunnen end just nendes ainetes kõige kindlamini.”

Hirmu Leemet eksamite ees ei tunne, sest alati on võimalik need aasta pärast uuesti teha.

Kuigi kalendri järgi on varsti saabumas kõige ilusam aastaaeg ? kevad, lähevad abiturientide tööpäevad aina pikemaks ja raamatuvirnad kõrgemaks. Pidage vastu ja head põrumist!

TRIIN SAAR

blog comments powered by Disqus