Abituriendid haarasid õpetajate päeval võimu

Reede hommikul võtsid abituriendid koolis võimu üle. Direktor Jüri Toit eemaldati õppetööst, kuna ta parkis oma auto koolimaja ette. See oli aga sel päeval lubatud ainult abiturientidele. Direktori käed pandi raudu ja ta viidi ?politsei? järelevalve alla. Võim anti üle uuele direktissile Marja-Liisa Roosile. Kõik õpetajad eemaldati ebapädevuse tõttu töölt ning nende asemele asusid ametisse 12. klasside õpilased.

Koolimajas hoidsid korda nn turvamehed, kes vajadusel käisid tundide segajaid korrale kutsumas. Suuremaid paharette ootasid jooksuringid ümber koolimaja ? kui pea ei jaga, siis jagagu jalad.

Ajutised õpetajad võtsid oma tööd tõsiselt. Paljudel oli tunnid ette valmistatud ning ülejäänud kasutasid loovat meelt. Uute õpetajate kostüümid oli seinast seina: lipati ringi nii sätendavates peokleitides kui ka pilkupüüdvates trikoodes, trendikas oli kanda parukat.

Päeva lõpetas abiturientide korraldatud aktus, kuhu olid kutsutud ka endised õpetajad. Aktuse säravaimaks hetkeks võib pidada Jõgeva Ühisgümnaasiumi rahvatantsurühma Idaküngas etteastet tantsuga koolielust. Samuti loositi sponsorite poolt välja pandud ilusalongide kinkekaarte, mis valmistasid õpetajate seas suurt elevust. Pärast aktust ootas õpetajaid kohvilaud ning aktiivsematele olid abituriendid korraldanud väljasõidu Tabivere Vabaajakeskusesse.

Kokkuvõttes oli päev äärmiselt meeldejääv nii õpetajatele kui ka õpilastele. Et kõik laabuks, alustati ettevalmistusi nädalaid varem. Siinkohal täname sponsoreid: Maksibussid OÜd, A-trükk OÜd, CarStopi, Olerexi, Opterit, A. Tammel ASi, Tabivere Vabaajakeskust, Jõgeva Majandusühistut, ilusalongi Duaal, Ilu- ja Tervisekeskust Tiarell, LM Studiot, Leida Verit, Kaido Lehtlat, OÜd BitBoard Arvutid ja teisi, kelleta ei oleks see päev nii meeldejääv olnud!

MARJA-LIISA ROOS
MARIA ORB
MARTA MAKAREVIT?
LIINA SOBAK,
Jõgeva Ühisgümnaasiumi abituriendid

blog comments powered by Disqus