Abilinnapea tutvustab läbi mälumängu Jõgevamaad

Esmaspäeva õhtul toimus Laeva kultuurimajas mälumängusarja viies voor, kus küsimusi esitas eelmine Laeva vallavanem, praegune Jõgeva abilinnapea Aare Olgo. Ta seadis eesmärgiks viktoriini korraldades ka Jõgevamaad tutvustada.

Aare Olgo märkis, et mälumängusarja Laevas läbi viies on ta püüdnud tutvustada ka Jõgevamaa aja-  ja kultuurilugu ning siit võrsunud tuntud inimesi. “Pidades silmas Jõgeva linna 75. juubelit, olen esitanud küsimusi ka meie maakonnakeskusega seotud isikute kohta. Nii tuli teada Jõgeva gümnaasiumis õppinud ja siin noorte tippsporti teed alustanud teivashüppajat Reena Kolli. Lugesin ette ka katkendi ühe kirjaniku mälestustest selle kohta, kuidas Vanemuises tema näidendit mängiti. Võistlejatel oli tarvis ära arvata kirjaniku ja näitemängu nimi, õige vastus oli Oskar Luts ja Kapsapea”. Ühes küsimuses pidi aga teadma tänavuse iseseisvuspäeva eel president Toomas Hendrik Ilveselt riikliku autasu saanud Tabivere ettevõtjat Tarmo Teini,” tõi Olgo näiteid.

Soovides Laeva valla seltsielu mitmekülgsemaks muuta, hakkasin seal vallavanemana mälumängu korraldama. Vahepealsete sündmuste tõttu Jõgeval tuleb viktoriinisari lõpuni viia kodulinna abilinnapeana.

Küsida võiks ju sedagi, millises Eesti maakonnakeskuses ehitatakse praegu uut lasteaeda. Vastus on mõistagi Jõgeva, sest teisipäeval, peetakse siin Karikakra” uue hoone sarikapidu,” rääkis Aare Olgo.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus