Aaviksoo: kuuekuuline kaitseväeteenistus võib tulla 2010. aastast

Teisipäeva õhtul Jõgeval viibinud kaitseministri Jaak Aaviksoo sõnul võib kaitseväeteenistus kuue kuuni lüheneda juba 2010. aastast.

“See võimaldaks meil võtta kaitseväeteenistusse noormehi kaks korda aastas,” selgitas Aaviksoo.

Praegu on seadusega ette nähtud kohustusliku kaitseväeteenistuse kestuseks 8-11 kuud. Kooskõlas valitsuse koalitsioonileppega on analüüsimisel kuuekuulise kaitseväeteenistuse põhipikkus.

“Selle esmaseks põhjuseks on soov suurendada kaitseväeteenistuses oldud aja efektiivsust, suurendades väljaõppe intensiivsust ja viies samal ajal kaitseväe väljaõppe infrastruktuuri ehk kasarmute, õpperuumide, harjutusväljakute kasutamise aastaringseks kuuekuuliste vahetustega,” selgitas minister.

Kaitseväeteenistuse aja võimalik lühendamine võimaldab ka suuremal hulgal noormeestel aega teenimas käia. Kas see tähendab, et kaitseväeteenistuse läbivad 85 protsenti võimalikest kutsealustest, nagu on Soomes, ei osanud minister öelda. “Igal juhul võiks see piir olla umbes 60 protsenti,” lisas ta. Praegu läbib Aaviksoo sõnul kaitseväeteenistuse pisut üle 30 protsendi kutsealustest.

Kaitseväeteenistus on üks osa väljaõppetsüklis, millele eelneb juba koolis kaasa saadav üldine riigikaitseõpetus, ning kindlasti peavad järgnema seni teenimatult vähese tähelepanu osaliseks saanud reservväelaste kordusõppused.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus