Aastavahetuse ilutulestikke korraldab vaid kolm omavalitsust

Nii, nagu möödunud aastavahetuselgi, lastakse ka tänavu maksumaksja raha taevasse vaid kolmes Jõgevamaa omavalitsuses. Kes uue aasta tulekut tulemölluga tervitada tahab, peab selle tarvis ise kukrut kergendama.

 

Kõige rohkem kulutatakse ilutulestikule Jõgeva linnas, kus vastu taevast lendab kahe tuhande euro väärtuses pürotehnikat. Lõppev aasta võeti Jõgeval vastu tulevärgiga, mis läks maksma kolm tuhat eurot, linnavalitsuse panus on jäänud aga enam-vähem samaks. Möödunud aastavahetusel eraldati  ilutulestiku tarvis 960 eurot ning tänavu 1000 eurot. Nimelt toetavad aastavahetuse saluuti Jõgeval kohalikud ettevõtjad, kes lisavad linna eraldatud tuhandele eurole sama palju juurde. Eelmisel aastal oli  nende osalus kaks korda suurem.

Ilutulestiku korraldab ka Põltsamaa linn ja raha selleks tuleb  täies mahus linna eelarvest. Kui summat möödunud aastaga võrrelda, siis see on  tänavu ühe euro võrra väiksem. Samaks on jäänud ka ilutulestiku taevasse laskmise koht — Kesk tänav 2. Kõige parem on tulevärki jälgida linna südames asuvalt Roosisaarelt, kuhu linnarahvas enamasti aastavahetuseks kogunebki.

Saare vallavalitsusest ilutulestiku tarvis eraldatud sada eurot kulutatakse kahel peol — SA Kalevipoja koda ja SA Saare valla aktiviseerimiskeskus aastavahetuse sündmusel. “Aastalõpupeol on osalejatel alati kaasas ka omad raketid, mille maksumust ei oska hinnata, aga see on kordades suurem kui valla eelarvest tulev ja see on saanud meil traditsiooniks,” rääkis vallavanem Jüri Morozov. Võrreldes eelmise aastavahetusega, on ka Saare valla panus ilutulestikku peaaegu samaks jäänud: seekord kulutatakse kümme eurot vähem.

Kuigi ülejäänud omavalitsused aastavahetuse ilutulestiku peale ei kuluta, ei tähenda see otse loomulikult seda, et seal taevalaotus aastavahetusel pimedaks jääks. Reeglina on mitmetel pidudel ilutulestik piletihinna sisse arvestatud ning eraviisiliseltki klapitakse pürotehnika jaoks raha. 

Aastavahetuse ilutulestik Jõgevamaa omavalitsustes

                                    Eelarve  KOV rahastus

Jõgeva linn                    2000€               1000€

Jõgeva vald                              

Pajusi vald                    

Pala vald                      

Palamuse vald              

Puurmani vald               

Põltsamaa linn               710€                 710€

Põltsamaa vald                                     

Saare vald                     100€                 100€

Tabivere vald                                        

Torma vald                    

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus