Aastal 2020 näed…

Aastal 2011 laulis Laura, et aastal 2020 näeme, mis meist saab ja kuhu edasi. Tol ajal tundus saabuv aastakümme millegi kaugena. Arvestades, millise hüppe oli maailm üheksa aastaga teinud, tundus, et võimalik on hüpata veelgi kaugemale ja kõrgemale. Nüüd oleme mõistnud, et astume väikeste sammudega edasi uude kümnendisse, et see näitaks, mida tal pakkuda on.


Läinud kümnend on andnud lisaks tehnilistele saavutustele ka kõike muud. Üks suurimaid sündmusi oli ilmselt kodumaa sajas juubel, mille pidustused lõpevad alles nüüd. Sel aastal tähistas maakonnaleht Vooremaa pidulikult oma 70. juubelit. Kõige selle sees oleme muutumas keskkonnateadlikumaks ja püüame käituda nii, et meie teod koormaksid võimalikult vähe ümbritsevat loodust ja planeeti. Hakkame aduma, et liblikaefekt mõjutab meidki siin väikeses Eestis.

Poliitika on sel kümnendil teinud uskumatuid hüppeid. Muudatusi on olnud lisaks riigikogule ka omavalitsustes. On olnud uskumatuid kukkumisi ja veel uskumatumaid tõuse. Selle aasta valimised tõestasid, et kaardid mängitakse poliitikas ümber sekunditega. Tulemused annavad endast iga päev siiani märku.

Täna õhtul annavad paljud lubadused olla uuel aastal paremad, targemad, ilusamad ja osavamad. Mitte kõik lubadused ei lähe täide ning ununevad kiiremini kui lubatud said. Kuid selle asemel, et lubada võimatut, astume väikeste sammudega uude kümnendisse. Sest nagu laulis Laura: „Veidi vanemad, targemad, paremad, kuid iseendaks jääme. Uued teed vaid viivad edasi, aastal 2020 näed…“

blog comments powered by Disqus