Aasta tööandja asutas oma ettevõtte töötukassa abiga

Töötukassa Jõgevamaa osakond nimetas parimaks tööandjaks OÜ Veera raamatupidamisteenused, mis sai kaheksa aastat tagasi alguse just tänu töötukassa rahalisele toetusele. Nüüdsest jagab firma juht Veera Aganitš lahkelt oma teadmisi Töötukassa korraldavatel kursustel ja tema juurde teadmisi hankima tulnud praktikantidele.

Eesti Töötukassa Jõgevamaa osakonna juhataja Liina Võsaste selgitas, et ettevõtete ja koostööpartnerite tunnustamine oli esmakordne ning autasusid jagati välja töötukassa kümnenda tegevusaasta täitumise puhul. Veera raamatupidamisteenused  valiti välja paljude seast. “Meil on häid koostööpartnereid tööandjate hulgas veel, kuid Veera raamatupidamisteenuste puhul sai määravaks pikaajaline ja pidev ning tõrgeteta koostöö,” rääkis Võsaste. 

Lisaks teiste koolitamisele tuleb ka oma teadmisi täiendada

Veera Aganitš kaotas kaheksa aastat tagasi töö ning hakkaja naisena alustas ta kohe tööotsinguid just töötukassa kaudu. “Läksin ettevõtluskoolitusele ja sain ettevõtluse alustamiseks töötukassalt toetust,” meenutas Veera oma uue karjääri algust. Toetussumma oli toona üsna napp. Selle eest sai Veera soetada endale arvuti ja raamatupidamisprogrammi. Siiski sellest piisas, et oma firma käivitada ning nüüdseks on see tegutsenud jätkusuutlikult juba kaheksa aastat.

Veera juures on igal aastal koolitust ja praktikat saanud kolm kuni neli inimest. Ta aitab huvilisi äriplaani koostamise juures ning korraldab ka raamatupidamispraktikaid ja -kursusi.  Seejuures käib Veera ka  ise igal aastal mitmeid kordi kursustel oma teadmisi täiendamas.

“Raamatupidamine on väga spetsiifiline eriala ning ainult koolis õpitud teooriast ei piisa. Meie teenuseid kasutavad muu hulgas ka näiteks küttepuude müüjad, lillekaupmehed ja apteegid, seega nõuab raamatupidaja töö väga spetsiifilisi teadmisi konkreetsest ettevõttest,” rääkis Veera. 

Majanduskriis ei mõjutanud

Tema ettevõttes töötab lisaks temale veel üks raamatupidaja ning üks töötajatest on momendil lapsehoolduspuhkusel. Veera ise jagab end koolituste ja igapäevatöö vahel ning enda kinnitusel pole tal tööjaotusega probleeme tekkinud. “Puhata saame küll korraga vaid kahe nädala kaupa,” nentis Aganitš.

Raamatupidamisteenustel kliendipuudust ei ole. “Meil on läbi aastate kindlad kliendid, selles osas voolavust pole,” lisas ettevõtte juht Veera Aganitš. Veel sõnas Veera, et nende ettevõte ei kannatanud kahju ka paari aasta taguse majandussurutise tõttu, pigem vastupidi —  nende firma töötajatel on aastatega palk hoopis kasvanud.

“Meie klientide hulgas pole ehitus- ja kinnisvarafirmasid, seepärast  majanduskriis meid ei puudutanud,” tõdes naine.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus