Aasta põllumehe kaks tänavust nominenti on Jõgevamaalt

 

Tänavuse aasta põllumehe kaheksateistkümne kandidaadi seas on ka kaks teenekat põllumeest Jõgevamaalt Põltsamaa piirkonnast. Üks neist on Pruuli Puukooli peremees Riho Pruuli ning teine Kaavere Agro OÜ sealihatootja ja tõuveiste kasvataja Meelis Marmor.

Riho Pruuli sõnul langetati otsus, keda  Tallinna kutsuda, ilmselt eelmise aasta töötulemuste põhjal. Tõsiseks viljapuude, marjapõõsaste ja haljastustaimede kasvatajaks saanud Riho Pruuli tahtis tegelikult kunagi hoopis veinitalu rajada, läks aga teisiti. Pruuli sõnul pole Eestis veinil piisavalt turgu ja kohaliku veinitööstusega konkureerimine oleks keeruline. Majandusolukorrast tingitud langust hindab  Pruuli Puukooli peremees umbes 10-15-protsendiliseks hindab. Kui kinnisvaraturg on tugevalt tagasi läinud, siis ei osteta ka endisel hulgal haljastustaimi. Lisaks viljapuudele, marjapõõsastele ja haljastustaimedele müüb Pruuli Puukool soovijatele ka jõulukuuski.

Kaavere Agro OÜ sea- ja lihaveisekasvataja Meelis Marmor lausus, et eelmisel aastal omistati talle parima lihaveisekasvataja tiitel. Ilmselt sellest tulenevalt kvalifitseerus ta ka tänavuse aasta põllumehe  nominendiks. Esimesed mullikad ja pullid osteti Šotimaalt Anguse maakonnast 2006. aastal. Seakasvatustki ei pärinud Kaavere Agro otse kunagiselt kolhoosilt, vaid vahepeal oli see tootmisharu juba erakätes olnud. Õnneks läks ettevõttel mullu teraviljakasvatuses ja sealiha tootmises päris hästi. Peale selle muudeti tootmist efektiivsemaks ja vähendati ka töötajate arvu.

Marmori sõnul näeb ta tulevikku tõuloomade müügil, aga ka veiseliha turustamisel.

TOOMAS REINPÕLD 

blog comments powered by Disqus