Aasta Pere 2007 on Jõgevamaalt

Aasta Pere 2007 aunimetusega kaasnes rahaline kingitus, mille oli välja pannud Eestimaa Rahvaliit. Eesti Naine ning Pere ja Kodu lisasid omalt poolt ajakirja aastatellimuse, Vidrike Puhkemaja aga võimaluse veeta nädalalõpp nende puhkekeskuses.

?Maisväljade peres osatakse hoida ja kanda traditsioonilisi pereväärtusi,? ütles Eestimaa Rahvaliidu naisühenduse Epp esinaine Ülle Juht. ?Nad on üksteisele toeks olnud ka rasketel hetkedel ning on alati suutnud säilitada optimismi.?

Janne ja Aivar Maisvälja peres kasvavad tütred Linda (15) ja Lea (16) ning pojad Andre (11) ja Andero (4). Pereisa Aivar tegeleb metsandusega ning vabal ajal ehitab kodu, mis ei saavat kunagi päris valmis. Ema Janne töötab sihtasutuses Põltsamaa Tervis ning ta on Põltsamaa valla suurte perede ühingu Neli ja Enam esinaine.

Aasta Pere tiitli üle rõõmustasid eriti Maisväljade pere tütred Lea ja Linda.

?Nad ütlesid, et nende emme ja issi on selle tiitli kuhjaga ära teeninud,? ütles pereema Janne.

Teda ennast üllatas see, et Aasta Pere tiitlile vaid kümmekond kandideerijat oli, ning ta oletas, et küllap ei jõudnud info konkursist kõigi asjahuvilisteni.

 Janne Maisvälja sõnul kavatseb pere oma rahalise preemia investeerida uue kaevu rajamisse. Paraku on see töö mitu korda kallim kui preemiasumma.

 ?Veerohkusega pole meie kaev kunagi hiilanud, aga sestpeale, kui veevärgi majja saime ja sauna välja ehitasime, on olukord eriti hulluks läinud,? ütles Janne Maisväli. ?Vallalt me uue kaevu kaevamiseks paraku toetust pole saanud.?

Aasta Pere valimise algatas Eestimaa Rahvaliidu naisühendus Epp kuus aastat tagasi. Aasta Pere aunimetusele saavad kandideerida perekonnad, kus kasvab vähemalt kaks kuni 18-aastast last. Kandidaate aasta pere aunimetusele esitasid kohalikud omavalitsused, mittetulundusühendused, liidud ja üksikisikud. Senini on aasta pere aunimetuse saanud perekond Aigro Põltsamaalt, Ots Tallinnast, Hlusov Hiiumaalt, Puppart Saaremaalt ja Villem Viljandist.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus