Aasta noortelaagriks sai Mustvee projektilaager

Eile õhtul anti Tallinnas noortevaldkonna tunnustussündmusel Noorte Heaks Tänu üle auhinnad valdkonna silmapaistvamatele tegijatele.


Haridus- ja teadusminister Mailis Reps tunnustas 12 kategoorias: aasta noorsootöötaja, huvikool, noortekeskus, noorteühing või -organisatsioon, osaluskogu ja õpilasesindus, noortemalev, noortelaager, kohalik omavalitsus, noorsootööühing, panustaja, tegu noorsootöös ning pikaajaline panus noortevaldkonda. Tunnustuskonkurss toimus seekord juba 14. korda.
Noortelaagri kategoorias sai tunnustuse Mustvee vallas korraldatud projektilaager TAIP, mis tõi kokku üle 30 noore. Tegemist oli kakskeelse laagriga, mis keskendus ennetustööle, kaasates vahetuse tegevusse Mustvee päästekomando, veebikonstaabli, abipolitseiniku, Punase Risti, muusikaterapeudi, töötukassa ja mitu teist organisatsiooni.
Projektlaagri mõte tekkis sellest, et ühinenud valla noored ja noortejuhid ei olnud omavahel tutvunud ja koostööd teinud ning laager näis selleks suurepärane viis. Tulevikus hakkab laager toimuma igal aastal valla eri piirkonnas.
Projektilaager TAIP oli tähtis eelkõige kohalikule kogukonnale, et omavahelist koostööd soodustada.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus