Aasta jooksul enim silma paistnud noorsootöötajaks tunnistati Marju Saviauk

Kolmapäeval tunnustas Jõgeva maavalitsus Betti Alveri muuseumis Jõgevamaa parimaid noortevaldkonna töötajaid. Aasta jooksul enim silma paistnud noortekeskuse töötajaks nimetati Jõgeva linna noortekeskuse noortejuht Marju Saviauk.


Marju tugevuseks on erinoorsootöö, noorte huvitegevus ja teavitamine. Marju on aktiivne kaasarääkija ka maakonna noorsootöö teemadel. Noored iseloomustavad Marjut heatujulise, sõbraliku ja lahkena. Noortejuht on nii lastele kui kolleegidele heaks eeskujuks.

Marju eestvedamisel on rakendatud Jõgeva linnas mobiilset noorsootööd, loodud riskilastele võimalusi huvitegevuseks, korraldatud maakonna noortele seminare ja suvekoole.

Jõgeva linnavalitsuse noorsootöö peaspetsialisti Kaire Sakjase sõnul on Marju eestvedamisel saanud noortekeskusest hubane, oma kindlate traditsioonidega ja palju erinevaid võimalusi pakkuv koht, kuhu tahetakse tulla.

Töötades kõigest poole kohaga, jõuab Marju tegelda kõigi noorsootöö valdkondadega. 2014. aasta algusest on ta ka Jõgevamaa noorteinfo töötaja.

“Marju sobib Jõgevamaa aasta noortekeskuse töötajaks, kuna on väga silmapaistev noortejuht, kel on noortega hea kontakt. Ta suudab neid motiveerida rohkem ning teeb oma tööd südamega,” kiitis Jõgeva linnapea Aare Olgo.

Hulgaliselt võimalusi, mida ei saa kasutamata  jätta

Marju on ise tunnustusest liigutatud ja hämmingus. “Ma olen teinud kõike seda, mida iga teinegi oleks teinud,”  sõnas ta. Mõeldes lõppeva aasta peale, leiab ta, et on olnud hulgaliselt võimalusi noorte vaba aja sisustamiseks, olgu selleks siis seikluskasvatus, loovusring või põnevad laagrid. Tuleva aasta veebruaris täitub Marjul kolm aastat noortejuhi ametis. “See on üks pikk õppimisprotsess,” tunnistas ta ise. “Otsustasin tööle kandideerida, sest see on südamelähedane. ”

Tema sõnul ei ole edukuse taga üks inimene, vaid ikka terve meeskond. “Hindan neid, kellega koos tegutseme – kõik tuleb suure koostööga.”

Ta on ka väga hea kohaneja ja sobib hästi kolleegidega.  Kolme aasta jooksul on Marju noortekeskuses koos töötanud Nele Graversoniga, kellega koos tehti mobiilset noorsootööd ja arendati riskilastega tegelemise valdkonda. Ülle Ottokari teemaks oli kunst ja sellesisulised projektid, koos tegeldi  suvise grafitilaagriga, mis pälvis ka aasta noortelaagri tunnustuse. Praegu tegutseb Marju noortekeskuses koos Kaire Sakjasega, kellega peetakse koos suvelaagri plaane. “Ülemused on vahetunud, aga kõik nad on olnud  erinevad ja põnevad inimesed. Neil on oma valdkond, mille nad on ära katnud,” lausus Marju. 

Noorsootöötajaks Marju ennast veel ei pea. “Olen mina ise ja teen oma asja, nagu oskan,“ märkis ta.

Käsitöö on talle südamelähedane. Loovusring on andnud võimaluse seda rakendada ja pakkuda noortele palju võimalusi ja katsetusi. Marjut motiveerivad toredad inimesed, kellega saab asju ette võtta. “Õpilaste siiras rõõm ja tänu ongi suurim tasu,” kinnitas ta ja lisas, et vahel on ikka raskeid hetki, kui ei jaksa, aga sellest tuleb üle saada ja kõik läheb jälle korda.

Noorsootöötajana Marju oma tulevikku veel ei tea. Sügisel läheb tema laps esimesse klassi. “Ma ei tea, kuidas elukorraldus hakkab olema. Tahan lapse jaoks olemas olla ning õppimises aidata.” 

Aasta aktiivsemad on avatud kõigele uuele

Aasta aktiivseteks noorteks nimetatud Raili Laas ja Sigrid Laurikainen rääkisid, et nad tulid tunnustamissündmusele  Jõgevamaa noortekogu esindama ning tiitlid tulid meeldiva üllatusena. “Tegelikult võlgneme suure tänu Tiina Tegelmannile, kes on andnud meile võimaluse noorte heaolusse panustada,” lausus Sigrid. Raili ja Sigrid on Jõgevamaa noortekogu aktivistid, kes on jäänud silma maakonna ürituste korraldamisega ning võimaluste loomisega noortele. Raili eestvedamisel said Jõgevamaa noored koguneda novembri alguses osaluskohvikusse, kus koos poliitikute ja spetsialistidega arutleti noorte elu puudutavaid teemasid.  Sel ajal oli Raili veel noortekogu toetajaliige, just paari päeva eest sai täisliikmeks. Sigrid on noortekogu tegemistega seotud juba 2013. aastast. “Aktiivne inimene peab olema avatud kõigele uuele ja tahtma ümbritsevat keskkonda muuta,” rääkis Sigrid.

Railil ja Sigridil on käsil Jõgevamaa gümnaasiumi viimane klass. Mõlemad tüdrukud on seda meelt, et pärast maailmas rändamist võiks ühel hetkel ikka koju tagasi tulla. Sigridi sõnul pakub talle noorsootöö huvi ning mõne aasta pärast võib teda kohata näiteks noortekeskuses. Raili tuleks koju uudistama, kuidas peale kasvanud noored käituvad, kui aktiivsed nad on ja mis on vahepeal kodukohas muutunud.

Noorsootöö valdkonnas pälvisid 2015. aastal tehtu eest  tunnustuse

*Palamuse avatud noortekekuse noortejuht Ene Seppa

*Pala Valla Noored juhatuse liige Inga Jegorova

*Draamaringi õpetaja Annika Tuvike

*Siimusti noorsootöötaja Laidi Grauen

*Jõgeva maleva noorteinstruktor Kristian Vaarpuu.

*Aasta huvikooli töötaja Jõgeva muusikakooli klarnetiõpetaja Kristi Talistu

*Aasta kohalik omavalitsus – Jõgeva vallavalitsus

*Aasta aktiivne noorJõgevamaa noortekogu aktivistid Raili Laas ja Sigrid Laurikainen

*Aasta noortelaager suvine grafitilaager Jõgeva alevikus

*Aasta noorsootöö sõber – noorsoopolitseinik Kersti Raiküla-

*Aasta noorsootöötaja koolis Eveli Leego

 MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus