Aasta breigisündmus toimub Tartus

Üritusel osalevad kümne riigi absoluutsed tipud. Tegemist on selle ala liiderüritusega kogu Põhja-Euroopas. Esmakordselt võistleb Baltikumis breigimeeskond USAst. Lisaks osalevad Prantsusmaa, Venemaa, Soome, Rootsi, Taani, Saksamaa, Leedu, Läti ja Eesti paremik ? kokku 12 crew’d ehk viieliikmelist meeskonda.

“Kõige huvitavamaks pean ilmselt seda, et kohal on üks maailma parimaid DJsid, DJ Woodoo ?veitsist. Huviga ootan ka USA crew etteastet,” ütles ürituse käivitaja, korraldaja, MTÜ Dancin’ Machine juhatuse esimees ja breiktantsufänn Toomas Lill. “Baltikumis ja Skandinaavias teist nii suurt breiktantsuüritust ei toimugi, vähemalt rahvusvahelisel tasemel mitte. Lähim on ehk Kopenhagenis, ” lisas ta.

Tantsides peetakse lahinguid

Võistlus toimub battle-süsteemis, hindab rahvusvaheliselt tunnustatud kohtunike kogu. Üritus kestab koos kolme vaheajaga umbes viis tundi. Viieliikmelised meeskonnad võistlevad omavahel individuaalsete ja meeskondlike etteastetega. Tegemist on tantsulise dialoogiga, kus lisaks üksteise ületrumpamisele on vaja tõmmata kaasa publik ja avaldada muljet ?üriile.

Osalejad on üldjuhul vanuses 20-30 eluaastat.

“Alustatakse 12-, 13- või 14-aastaselt, kahe-kolmekümnesena saavutatakse oma tippvorm,” ütles Toomas Lill. Seekord on tegemist eelkõige poiste võistlusega, kuigi varasematel aastatel on olnud tüdrukutel isegi eraldi kategooria. Seekord võistlusel rahalist auhinda pole.

Kõige olulisem on võistlejate tase

“Eelmistel kordadel oli rahaline auhind, kuid see ei meelitanud piisavalt osalejaid kohale. Seekord on auhindadeks Navitrolla tööd ja kingitused sponsoritelt. Panime rõhku parimate võistlejate kohalekutsumisele,” ütles Lill.

Kui varem olid meeskonnad kuni kümneliikmelised, siis sellel battle?il on igast trupist vaid viis parimat.

Tartu breigisündmus, mida on korraldatud 2001. aastast, kandis algul nime “Battle of East”. Aastal 2005 muudeti nimi “Battle of ESTiks”. Tänavune “Battle of EST” algab Vanemuise kontserdimajas 6. oktoobril kell 16. Pärast võistlust toimub afterparty Sadamateatris, kuhu pääsevad noored alates 16. eluaastast.

Ürituse korraldajaks on MTÜ Dancin’ Machine. Lähemat infot saab aadressilt www.dancinmachine.org.

BERIT-BÄRBEL REBANE

blog comments powered by Disqus