Aarne Neimann sai Torma võimla juhtajaks

Koimula külas asuva Tori talu peremees ja külavanem Aarne Neimann alustab esmaspäevast tööd Torma põhikooli võimla juhatajana ning valla spordiorganisaatorina. Spordielu eestvedaja kavatseb kaasata kehakultuuriga tegelema võimalikult palju inimesi nii koduvallast kui ka kaugemalt.

Torma vallavanema Riina Kulli sõnul võitis Aarne Neimann konkursi, mis korraldati Torma põhikooli võimlale juhataja ja vallale spordiorganisaatori leidmiseks. Aarne Neimann põhjendas kandideerimist sellega, et sport on talle alati tõsiseks harrastuseks olnud. ?Korra oli kavas isegi kehakultuuri õppima minna. Kui Kuremaal õppisin, tegelesin klassikalise maadlusega ja tulin kahel korral Jõgeva rajooni meistriks. Praegu mängin Torma valla võrkpallivõistkonnas, ? rääkis mees, kes oli üks eestvedajaid võrkpalliväljaku ehitamisel Koimula külasse. Õpilasspordiga on aidanud tal kursis olla Torma põhikooli hoolekogusse kuulumine.

Kandideerimisel kirjutas Aarne Neimann lahti oma visiooni nii võimla kasutamisest kui ka valla spordielust tervikuna. ?Väga vajalik oleks edenda mitte ainult võistlussporti, vaid ka rahvasporti. Arutame valla spordiaktiiviga elanike spordialaste soovide ja nende täitmise võimaluste üle. Pean oluliseks, et Torma ja Sadala kooliõpilased saaksid treenida ühes rühmas, mis võimaldaks võimlat ratsionaalsemalt kasutada. Praegu kestavad Torma võimlas siseviimistlustööd. Ehitaja AS Cobra Grupp on lubanud võimla valmis ehitada 1. septembriks. Võimla on üks suurejoonelisemaid ehitisi Torma vallas, võimalik, et koguni sajandiehitis. ?

Senini on Torma vallas silmapaistaval tasemel tegeldud korv- ja võrkpalli ning kergejõustikuga. ?Mõttekas oleks aga korralda treeninguid spordialadel, mis vallas senini veel vähe levinud. Näiteks kindlasti leidub siin noori, keda huvitab tennis või aeroobika, ? rääkis Aarne Neimann.

?Mitu inimest on juba huvi tundnud, milliseid turniire peagi valmivas võimlas korralda saaks. Lähiajal avame valla kodulehel ka spordirubriigi, kus tutvustame võimalusi võimla kasutamiseks ja jagame infot piirkonna spordiürituste kohta, ? lausus Neimann.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus