Aarne Hermlin kümnest viis

Mänguruum asus seekord Betti Alveri muuseumis, mis tänu lahkele majarahvale kujunes suurepäraseks mängupaigaks. Maletajate sõnul olid need parimad tingimused, kus AVRO turniiri eales mängitud.

Tänavusel turniiril tegi esmakordselt kaasa ka 11-aastane noormaletaja Ants Marten Prii, kes kuulub omaealiste vabariigi paremikku. Kogenud meistrite vastu jäi noormaletajal sedapuhku oskustest veel vajaka.

Seekordne võistlus seitsme maletaja vahel kulges tasavägiselt ja sai põneva lõpplahenduse. Aarne Hermlin maletas läbi turniiri kindlalt, kaotamata ainsatki partiid. Viimases voorus viigistas ta Hugo Pääreniga ja kogunud viis punkti, jäi ootama teiste partiide lõppemist.

Võimalus koguda viis punkti oli ka teisel Hermlinil, nooremal vennal Üllaril, kes oli seekordsel turniiril heas hoos. Üllar Hermlin kohtus viimases voorus Taivo Jänesega ja oleks võidu korral jaganud esikohta ning viigiga jõudnud teise koha jagamisele. Aeglaselt kulgenud positsiooniline partii andis aga lõpuks võidu Jänesele ja Üllar Hermlin ei mahtunud üldse esikolmikusse.

Turniiri paremusjärjestus kujunes selliseks: 1. Aarne Hermlin (Tartu) 5; 2. Hugo Päären (Jõgeva) 4,5; 3. Taivo Jänes (Tallinn) 4,5; 4. Üllar Hermlin (Lääne-Virumaa) 4; 5. Valdur Tiit (Tartu) 2; 6. Arne Kalep 1; 7. Ants Marten Prii (mõlemad Jõgeva) 0 punkti.

Turniiri avapäeva õhtul Ants Prii poolt korraldatud välkmaleturniiri võitis 6,5 punktiga seitsmest Margus Sööt. Järgnesid Hugo Päären kuue ja Üllar Hermlin viie punktiga.

Kümnes juubeliturniir sai teoks Eesti Kultuurkapitali, Jõgeva linnavalitsuse, Ehitus Gamma, KSK Kaubanduskeskuse, OÜ Kurista Saeveski, Scandi Floor, SK Illi ja Heino Kose toetusel ja kaasabil. Kümnest AVRO turniirist ilmub ka kokkuvõtlik bro?üür, mille saavad kõik osalejad.

?Tänan siinkohal meie pikaajalisi koostööpartnereid. Sellisel kujul on AVRO turniirid lõppenud ja sellest on saanud nüüdseks möödanik. Võimalik, et tuleval aastal korraldame Jõgeva linna päevade ajal ühe esindusliku tänavamale välkturniiri, mis köidaks tähelepanu mõne tunni jooksul,? sõnas turniiri lõpetamisel peakorraldaja Tiit Lääne.

IMRE ERIMAA

blog comments powered by Disqus