A.Tammel paneb Maamessil välja messi naela

Täna Tartus alanud Maamessil osaleb üle kahekümne Jõgevamaa ettevõtte. Üks neist, AS A. Tammel, esitleb seal mitmete uudistoodete hulgas ka messi naelana välja reklaamitud 355 hobujõulist traktorit Belarus.


Türi Bel-Est, MTZ tehase toodangu maaletooja, kuulub A. Tammel Gruppi möödunud aasta märtsikuust.  Suure võimsusega traktorite eelistamine on viinud selleni, et tänavu tarniti Eestisse Valgevene traktoritehase lipulaev, 355 hobujõuline Belarus 3522.5, mida alates tänasest Maamessil imetleda saab. 

Teeb sama töö ära konkurentidest odavamalt

A.Tammel  Grupi üks omanikke Arvi Tammel kinnitas, et Belarus ei jää ühegi olulise näitaja poolest alla sama võimsusklassi lääne traktoritele. Veelgi enam, valgevenelase  eelisteks on soodsam hind, väike kütusekulu ning vähesed hooldekulud. Mõningaid järeleandmisi tuleb teha vaid kasutusmugavuses. “Kõik kangid ja hoovad pole ehk nii hästi käe järgi kui lääne masinatel,” märkis Tammel.

Et seis Eesti põllumajanduses on keeruline, kuid ettevõtjail on uusi traktoreid vaja, siis leiavad  Valgevenes toodetud  võimsad traktorid siin kindlasti oma koha. “Kui kallist masinat ei jõua osta, aga töö vajab tegemist, siis tasubki soetada just Belarus,” rääkis Arvi Tammel.

Ta täpsustas, et Belarus on võrreldes teiste sama klassi masinatega vähemalt kolmandiku võrra odavam ja ka hoolduskulud  on võrreldes keerukamate masinatega oluliselt madalamad. “Belarusi hoolduskulu töötunni kohta on 0,6-0,7 eurot,  aga näiteks McCormickul (mida samuti A.Tammel Grupp müüb – E. A) on see 1,1-1,2 eurot. Hooldekulud on väiksemad  seetõttu, et hooldematerjalid on odavamad, soodsamad on ka eraldi õlid transmissioonile ja hüdraulikale,” rääkis Tammel.

“Belarus 3522.5 on varustatud 8,9liitrise Deutzi mootoriga, mis arendab 355 hobujõudu. Transmissioon on hüdromehaaniline, käikude arv 36/24, käiguvahetus on 6astmelise koormuse all lülitamisega. Hüdrosüsteemis on kasutamisel Boschi põhikomponendid ning esi- ja tagarippsüsteemi elektrohüdrauliline juhtimiskontroll, põlluotste automaatika jne. Rippsüsteemi tõstejõud on 10 000 kg. Traktoril on pööratav iste, lisapedaalid ja roolisammas  masina reverseeritavaks juhtimiseks. Topeltrehvid on ees ja taga. Kabiinis on konditsioneer ja õhkiste. Masin vastab Euroliidus kehtivatele saastenormidele,” kirjeldas Arvi Tammel tänavu 70. sünnipäeva tähistava Minski traktoritehase lipulaeva. 

Kodumaist seemnekartulit jagub kiirematele

Eesti Taimekasvatuse Instituut on Maamessil esindatud nii D-hallis, kus pakutakse  köögiviljaseemneid ja tomatiistikuid, tippsibulaid ja muruseemnesegusid, kui ka väliplatsil, kust saab osta kartuliseemet. Viimatimainitu hankimisega on nutikas kiirustada, sest tavaliselt on  meie sordiaretajatel messi viimaseks päevaks kogu kaasavõetud seemnekartul müüdud.

Baltikumi suurimat põllumajandusmessi korraldatakse Tartus juba 24. korda ning tänavu osaleb sellel 450 eksponenti kümnest riigist.

Messi šõualal korraldatakse ka kutsemeisterlikkuse võistlused  Noor Aednik 2016 ning raiemeistrivõistlused Kevadkarikas 2016.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus