Saskia Alusalu ja Marten Liiv võistlesid Euroopa eliidis

Nädalavahetusel toimusid Põhja-Itaalias Collalbos Euroopa meistrivõistlused kiiruisutamises. Suurvõistlustel said tänu senise hooaja tulemustele MK-sarjas kaasa lüüa ka Eesti tipud Saskia Alusalu ja Marten Liiv.

Naisi lubati suures mitmevõistluses EM-il starti vaid 16, kelle sekka jõudmine on juba iseenesest suursaavutus.

Alusalu alustas EM-võistlust 16. kohaga 500 meetris, saades ajaks 41,919. Kiireim oli hollandlanna Antoinette de Jong 39,194-ga. Teise distantsina sõideti avapäeval 3000 meetrit, kus Alusalule kuulus ajaga 4.22,203 11. koht. Taas oli parim De Jong, kes oli Alusalust 14 sekundit kiirem. Nii lõpetas Saskia avapäeva üldjärjestuses 13. kohal.

Teist võistluspäeva alustati 1500 meetri distantsiga, kus aeg 2.05,767 andis Alusalule eelviimase ehk 15. koha. Kolmanda üksikala võitnud De Jongile kaotas Adavere neiu 8,73 sekundiga.

Nii oli Alusalu pärast kolme distantsi kokkuvõttes 13. kohal ja kuna viimasel alal 5000 meetris lubati starti kaheksa paremat, oli võistlus tema jaoks ka lõppenud. Protokolli läkski lõppkohana 13.

Alusalu tegi EM-il kaasa tugeva treeningtsükli sees, sest tema peaeesmärk on veebruari alguses Inzellis toimuv MM-võistlus. Seepärast vastasid Itaalias saadud tulemused ka tema lootustele.

Kõrgeimat kohta võinuks Alusalu püüda vaid 3000 meetris, kuid poolteist ringi enne lõppu jõud rauges. Pärast seda oli tal raskusi ka 1500 meetriks taastumisel.

Marten Liiv tegi Euroopa 20 tugevama mehe seas kaasa sprindi mitmevõistluses, kus kahel järjestikusel päeval sõideti kaks korda 500 ja 1000 meetrit. Liiv alustas avapäeva 500 meetris 16. kohaga, saades ajaks 36,472. Kiireim oli siin hollandlane Kai Verbij 35,232-ga. Oma lemmikdistantsil 1000 meetris oli Liiv avapäeval 11., ajaga 1.11,171. Esimeseks tulnud Verbijle kaotas ta 2,2 sekundiga. Avapäeva lõpetas Liiv 14. kohaga.

Teisel päeval Marten Liivil enam nii head minekut polnud. 500 meetris oli ta ajaga 36,565 väärt 17. kohta. 1000 meetri distantsil sai Liiv kirja aga 1.11,92, mis andis 15. koha.

Kokkuvõttes suutis ta siiski avapäeval kätte võidetud positsiooni kaitsta ja lõpetas EM-võistluse 14.kohaga.

Nüüd valmistub Liiv üksikalade ja sprindi MM-iks, kus tema põhilootused on rajatud 1000 meetrile, mis sõidetakse 9. veebruaril.