Tähe U13 tiimile hõbemedal

Reedel Tallinnas peetud kohamängudega lõppenud U13 vanuseklassi Eesti saalihoki meistrivõistlustel võitis Jõgeva SK Tähe/Olivia 05 hõbemedali.

Seitsme võistkonna osalusel toimunud põhiturniiril saavutas 18 punktiga esikoha Sparta Team Automaailm, Tähe jäi maha kolme ning EMÜ SK ja Tamsalu EBE võrdselt kuue punktiga. Nelja parema tiimi vahel mängitud teises ringis oli aga 8 punktiga edukaim Tähe, järgnesid Sparta (7 p), EMÜ (3 p ) ja Tamsalu (0 p).

Poolfinaalis oli Tähe noortemeeskonna vastaseks põhiturniiril viienda koha saanud HK Kaigas/Kehtna PK, kes veerandfinaalis mängis 4:1 üle Tamsalu. Jõgevalased võitsid mängu kindlalt 14:3 (8:2, 6:1). Kuue väravaga oli edukaim Rome Andro Moora. Teises poolfinaalis alistas Sparta veenvalt 14:1 EMÜ.

Mullugi selles vanuseklassis finaalis mänginud meeskondade tänavused varasemad mängud andsid kummalegi ühe võidu. Avakohtumises oli tulemusega 11:8 võidukas Sparta, teises ringis sai Tähe karistusvisete järel 7:6 võiduga revanši.

Finaalmängus läks Tähe nelja minutiga 3:1 juhtima, kuid poolaja võitis tiitlikaitsja Sparta 5:4. 27. minutil viis kokku neli väravat visanud Rasmus Randoja jõgevalased taas 6:5 juhtima, kuid kohtumise viimased minutid olid edukamad tallinlastele, kes võitsid mängu 10:8.

Hõbemedalid võitsid väravavahid Kaspar Jaan Heljand ja Martin Rosin, kapten Rasmus Randoja, Rome Andro Moora, Kaur Kevin Kalda, Martin Annuk, Kristofer Frank, Rikardo Paabort, Andreas Kazakov, Uku Siim Oja, Gregor Rande, Rasmus Moora, Alex Kaarepere, Ralf-Gregor Laansalu, Karl-Eerik Kukk, Karl Mark Tammsaar, Kert Kristjan Kukk, Marek Rosin, Kevin Ots ja treener Marko Saksing.

Meistrivõistluste parima väravavahi auhinna pälvis Kaspar Jaan Heljand, parimaks kaitsjaks nimetati Kaur Kevin Kalda. Põhiturniiri resultatiivseim mängija oli Rasmus Randoja.