9141 eestimaalast suusatas üle kahe tiiru ümber maakera

Seega sai seatud eesmärk kuhjaga täidetud ning ühe tiiru asemel tehti sümboolselt enam kui kaks tiiru ümber maakera.

Rekordiürituses oli võimalik kaasa lüüa 40 erinevas sportimiskohas. Enamik neist olid ametlikud terviserajad, ent suusatada ja läbitud kilomeetreid rekordikontosse kanda sai ka näiteks Saaremaa külje all väikesel Abruka saarel. Jõgevamaal sai rekordiürituses kaasa lüüa Pala ja Kuremaa terviseradadel ning Tabivere suusaradadel. Palal läbisid 108 suusatajat ühtekokku 1038 km, Kuremaal 66 suusatajat 763 km ja Tabiveres 44 suusatajat 276 km.

“Kuremaa terviseradadel oli pühapäeval tegelikult veel rohkem suusatajaid kui laupäeval,” ütles Kuremaa spordientusiast Andres Lippur. “Laupäeval, just rekordiürituse ajal hakkas ootamatult peent vihma tibutama ja see peletas arvatavasti nii mõnegi huvilise koju tagasi.”

Kokku oli Eestimaal selleks päevaks ette valmistatud 500 kilomeetrit suusaradu ning hoolitsetud ka selle eest, et radade läheduses oleks võimalik autot parkida. Suuremates suusakeskustes oli võimalik suuski kohapealt laenutadagi.

Rekordiürituse eesmärk oli teadvustada inimestele terviseradade olemasolu nende kodu läheduses ja kutsuda kõiki loodusse mõnusalt aega veetma.

“Õnnitlen kõiki rekordi puhul ja tänan kõiki, kes andsid oma panuse suurepärase ühistulemuse saavutamisse!” ütles SA Eesti Terviserajad juhataja Jaanus Pulles.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus