90 protsenti objektidest valmib kolme-nelja suvekuuga

Cobra Grupi juhataja Juhan Alguse sõnul on ehitusturul praeguses majandusolukorras varasemast teravamini eristunud suvine ja talvine hooaeg.

“Suvel on meil tööd piisavalt nagu varemgi. Ehitussektori omapära seisnebki selles, et 90 protsenti objektidest tahetakse valmis teha 3-4 suvekuuga. Tegelikult oleme tööjõudugi juurde otsinud,” rääkis Algus, tunnistades, et varem erinevus suviste ja talviste töömahtude lõikes nii suur ei olnud.

Samal ajal tekkisid möödunud aasta lõpus probleemid töö leidmisega. Sellel ajal tuli meestele miinimumpalka maksta ja neid ka sundpuhkusele saata.

“Optimismiks annab praegusel hetkel põhjust teadmine, et me pole praegu pidanud kedagi koondama. Natuke allapoole on nihkunud ehitusobjektide hinnad. Probleemiks on kindlustunde puudumine pikemas perspektiivis, sest ega üle paari-kolme kuu tellimusi ette teada ei ole,” tõdes juhataja. Ehitusfirma juhi kõige olulisem töö ongi objektide otsimine. “Ega ehituses teisiti saa olla kui igal pool mujal. Eks meil hakkavad asjad siis paremuse suunas minema, kui majandus igal pool kosuma hakkab,” märkis Algus, kelle sõnul on viimasel ajal tööpakkumiskonkurssidel nii juhtunud, et mõni firma on teinud väga tõsise alapakkumise ja nii töö endale saanud. Kuidas ja millisel moel see firma töö välja pakutud summa eest ära teeb, teavad nad ise.

“Torkab silma, et võrreldes varasema ajaga on konkurssidel osalemas umbes kaks korda rohkem firmasid. Meie objektid asuvad praegu küll kõik oma maakonnas, Kasepääst Põltsamaani. Nimetame näiteks Palamuse apteeki ja Kursi jahilossi. Praegu on meil ametis 22 meest. Loomulikult kasutame ka alltöövõttu. Üsna tõsised tellijad on meie jaoks omavalitsused ja põllumajandusettevõtted. Palju abi on ehitussektorile ka eurotoetustest, sest paljusid objekte ehitame just euroraha toel. Praegu on meie peamiseks mureks töö leidmine talveks. Ma arvan, et kui me siiani vastu oleme pidanud, siis suudame ka edaspidi tegevust jätkata.”

TOOMAS REINPÕLD  

blog comments powered by Disqus