5 põhjust, miks valida tsirkooniga kihlasõrmus

Kui soovid teha tõeliselt unustamatu ettepaneku särava ja meeldejääva sõrmusega, tuleb esmalt välja valida enda jaoks sobivaim kalliskivi. Ehkki traditsiooniliselt on teemantid ja muud vääriskivid olnud eelistatuimad, on tänapäevasesse juveelivalikusse sattunud üks uus ja huvitav valik: tsirkoonid.

Tsirkoonidest on saanud ühed kõige populaarsemad sünteetilised kalliskivid, kuna need meenutavad oma sära poolest teemante. Vahel on tsirkoonid teemantidele lausa niivõrd sarnased, et neid kahte on raske eristada isegi ekspertidel.

Tsirkoonidel on teemantide ja teiste kalliskivide ees mitmeid eeliseid, mistõttu võivad just tsirkoonidega kihlasõrmused su tähelepanu köita. Siin on 5 olulist põhjust, miks võiksid tsirkoone kaaluda kihlasõrmuse ostmisel.

1. Parem sinu rahakotile

Tuntud põhimõtte järgi peaks kihlasõrmuse hind olema võrdne sinu paari kuu sissetulekuga. See on aga vananenud tõde, mida tänapäevases maailmas enam väga ei jälgita, kuna teemantid pole sugugi ainsad kalliskivid, mille säraga võiks partnerit üllatada.

Pragmaatilised inimesed eelistavad tsirkoonidega sõrmuseid, kuna tsirkoonid on kordades soodsamad, kuid sarnanevad välimuselt teemantidele. Imekaunis tsirkooniga kihlasõrmus võib maksta 100-200 euro vahemikus ja olla täiesti võrdväärne teemantsõrmusele. Tänu soodsale hinnale sobivad tsirkoonid iga eelarvega kosijale ning pole põhjust oma rahakotti lõhki teha sõrmuse ostmise pärast.

2. Lihtne välja vahetada

Soodne hind on oluline faktor ka teisel põhjusel. Sõrmuse kadumine pole sugugi ebatavaline, kuid teemantiga kihlasõrmuse korral on uue sõrmuse hankimine või üldiselt sõrmuse väljavahetamine üsna kallis protsess.

Tsirkooniga sõrmuse väljavahetamine on tunduvalt lihtsam ja soodsam, säästes hulga stressi ja pettumust. Samuti on sõrmuse kohandamine tunduvalt lihtsam kui kallima teemantsõrmuse korral.

3. Kõrge kvaliteet

Paljud sõrmuseostjad hoiavad tsirkoonidest eemale, kuna kardavad nende kvaliteeti. Selleks hirmuks pole aga mitte mingit põhjust, kuna tsirkoonide lihv, värv ja selgus on niivõrd autentselt lähedased teemantidele, et raske on üldse eristada neid kahte.

Kuna teemantid on looduslikud kalliskivid, millel on loomuliku kujunemise käigus tekkinud mõningaid väiksemaid vigu, on tsirkoonid tehislikud kivid, mis ongi disainitud olema täiuslikud. Seetõttu ongi tsirkoonid väga säravad ja vahel isegi kaunimad kui teemantid.

4. Vastupidavus

Kes meist ei oleks kuulnud seda, et teemantid on kõige tugevamad kalliskivid maailmas. Teemantid võivad küll olla vastupidavad, kuid tsirkoonid on neile vägagi lähedased. Tsirkoonehete kõvadusetase on Mohsi skaalal 8.5, teemantide tase on 10. See erinevus pole sugugi suur.

Tsirkoonehted on tuntud oma kriimustuskindluse poolest, olles seetõttu suurepärased praktilistele inimestele, kuna tsirkoonsõrmusega võib olla kindel, et sõrmus ei lähe koledaks isegi igapäevasel kandmisel.

5. Mitmekülgsus

Viimane, kuid sugugi mitte vähemoluline faktor, on tsirkoonide mitmekülgsus. Jahontsi sõrmusevalikust leiad kümneid kauneid disaine igale maitsele ning seda kõike hea hinna juures.

Kuna tsirkoonid on sünteetilised kalliskivid, võid leida kauneid sõrmuseid pea iga lihviga: alates printsessilihvist kuni smaragdilihvini. Sama rikkalik on ka värvivalik

Tsirkooniga sõrmuse valimiseks on mitmeid põhjuseid – tsirkoonid on kaunid, vastupidavad ja head sinu rahakotile. Lehitse tsirkoonsõrmuste valikut Jahontsi lehel ning leia endale sobivaim tsirkoonsõrmus hõlpsa vaevaga.

SISUTURUNDUS

blog comments powered by Disqus