5 põhjust, miks eelistada kodus kunstkuuske

SISUTURUNDUS

Kuusepuu tuppa toomine on oluline osa jõulutraditsioonist. Tänapäeval ei ole päris kuuse tuppa toomine ainus lahendus – paljud pered eelistavad kunstkuuske või teisi jätkusuutlikumaid lahendusi. Järgnevalt teeme ülevaate, miks valida kuusepuu asemel kunstkuusk.

Miks eelistada kunstkuuske?

Kuuse metsa jätmiseks võib olla mitu põhjust – ruumi napib, mängu tulevad eetilised põhjused või soovitakse raha säästa. Ühe kuusepuu hind on üsna kopsakas – 250-300 cm kuusepuu hind võib olla lausa 50€ kandis. Samas jääb kuusk koju vaid kuuks-kaheks. Sama raha võib samahästi investeerida jätkusuutlikumasse kuusepuusse, mis jääb kodu ehtima mitmeks aastaks.

Täiuslik välimus

Paljudes kodudes eelistatakse kunstjõulupuud, kuna see näeb alati uhke ja värske välja. Eestlaste lemmikuks on ehtsat kuuske meenutavad traditsioonilised jõulupuud. Hansaposti kaubavalikus on sel hooajal erineva pikkusega naturaalset värvi kunstkuused, jõulupärjad ja kuuseokstest vanikud, mis sobivad jõulukaunistuseks nii siseruumides kui välitingimustes.

Mugavus

Kunstkuuse suurimaks plussiks on selle mugavus. See ei vaja pidevat hoolt ja vee vahetamist. Samuti ei pea muretsema tülikate okaste pärast. Kunstkuuske on lihtne paigaldada ning see püsib toas värske ja kaunina.

Jõulurõõm kestab kauem

Kunstkuusk sobib hästi neile, kes soovivad jõulumeeleolu pikalt nautida. Kui vanasti nägid jõulukombed ette, et kuusepuu toodi tuppa jõululaupäeval, siis üha sagedamini sümboliseerivad ehitud kuused jõuluootust ja kaunistavad  kodusid juba advendiaja algusest.

Korduvkasutamine on soodne ja loodussõbralik

Kunstkuuse hind sõltub peamiselt materjalist, kuuseokaste tihedusest ja pikkusest ning puu kõrgusest. Kunstkuuse ostmine on ühekordne väljaminek ja tuleb korduval kasutamisel soodsam kui igaks aastaks uue jõulupuu hankimine. Kui kodus on kunstkuusk, siis ei ole tarvis metsas kasvavat puud maha võtta, et vaid hetkeks selle ilu nautida, vaid saab lasta sel rahus edasi kasvada.

Too koju isikupärasust – jõulutuledest, papist või raamatutest jõulupuu

Alternatiivid tavalisele kuusepuule ei piirdu vaid kunstkuusega, leidub ka loovamaid lahendusi. Kõige lihtsam kuusepuu alternatiiv on näiteks jõulutuledest puu. Selleks tuleb välja valida pikemad jõulutuled ja asetada need kuuse kujuliselt seinale või puidust plaadi peale. Plaadi saab osta näiteks ehituspoest või kasutada selleks kodus leiduvat puidust või mõnest muust materjalist alust.

Eesti disainifirma Unika pakub papist jõulukuuskesid, mis pakuvad loodussõbralikku alternatiivi metsast toodud puule. Neljast detailist koosnevat papist kuuske on lihtne kokku panna ning peale pühi taas lahti võtta, et see siis panipaika või näiteks voodi alla järgmiseid jõule ootama panna. Papist puu materjaliks on katmata taaskasutatud papp ja toote loomiseks ei ole kasutatud uusi loodusressursse.

Veelgi lihtsam variant, mis ei nõua millegi uue soetamist, on koguda kokku kodus leiduvad raamatud ning laduda need kuusepuu kujuliseks torniks ning ehtida jõulutuledega. Raamatutest jõulupuu meisterdamine on tore ajaviide perele ning lõpptulemus jääb originaalne.

Vali kunstkuusele õige suurus

Jõulupuu kõrguse valimisel tuleb arvesta ruumi suurusega. Ehitud puu ei tohiks takistada toas liikumist ning jõulupuu ilu esiletoomiseks on soovituslik jätta ladva ja lae vahele piisavalt vaba ruumi. Kui tuba on väga väike, siis soovitame jõulumeeleolu loomiseks väikest puud, näiteks 45 cm kõrgust käbide või LED tuledega kaunistatud kunstkuuske. Suurde ja avarasse ruumi sobib puu, millel kõrgust üle kahe meetri.

blog comments powered by Disqus