Enne Vooremaad tehti Punalippu

29. oktoober 1983

Eks lapitud silmnäoga inimene tõmba endale ikka suuremat tähelepanu. Seda sain möödunud esmaspäeval ka ise tunda. Ja siis algas jututamine: “Kas said naise käest peksa? Ahjuroobiga, eks? Käisid joomase peaga kaklemas? Ah, et oled ikka veel kaine ja rahuliku loomuga? No siis tuldi pimedas sinu käest suitsule tuld küsima. Kukkusid? No küllap jäid hilja peale ja siis ihiihh-hii…pidid rõdu kaudu kiirustama.”

Viga võib saada ka argisemalt. Näiteks Kruusa tänavalt kesklinna tulles. Peatänava kõnniteede kehvus on teada. Mugav on minna treppidest alla ja mööda pargiteed ümber tiigi. Aga ka sealt tuleb siinkandis võõral üpris ettevaatlikult käia, sest sellel teel pole valgustust ja tiigi ääres kõnniteel varitseb juba pikemat aega veerand meetri sügavune hundiauk. Sinna jalg sattuski. Kui kiirabi sidumistoas lõuahaav kinni õmmeldud, sõnati: “Eks need õnnetused tule ikka hooletusest.” Ju ta nii on. Olin hooletu. Kuid kas ainult mina?

ARDI KIVIMETS, “Ikka hooletu”, rubriik Sinepiplaaster

1. november

  1. oktoobril peetud rajooninõukogu täitevkomitee juures asuva alaealiste asjade komisjoni istungil oli arutlusel alaealistega tehtav kasvatustöö vaba aja ürituste kaudu. Komisjoni istungist võtsid osa ka Jõgeva linnanõukogu täitevkomitee esimees Sulev Noormägi, Mustvee linnanõukogu täitevkomitee esimees Vello Mäesepp, rajooninõukogu täitevkomitee kultuuriosakonna juhataja Hilja Toome ja kommunaalmajanduse osakonna juhataja Matti Tsahkna ning elamuvalitsuse juhataja Endel Eerme, kes arutelu käigus avaldasid oma mõtteid ja ettepanekuid.
  2. Toome: “Kultuuriasutuste juures töötab aasta ringi umbes 100 laste- ja noorteringi ligi 2000 osavõtjaga. Vähem on ringe vanematele õpilastele, sest nende huvid on tõsisemad ja neile on raskem leida juhendajaid. /…/ Tänuväärset tööd noortega tehakse raamatukogudes.

Ruumikitsikuse tõttu on vähe noorteüritusi ka Jõgeva kultuurimajas. Madal on noorte tantsukultuur.

  1. Tsahkna: “Saan rääkida ainult Jõgeva linnas olevatest mängukohtadest, sest nõuetekohased mänguväljakud puuduvad või on lagunenud.”

***

Kuulutusteküljelt võib lugeda, et mitmetesse asutustesse ja ettevõtetesse vajatakse sekretäre ja müüjaid, elektrikuid ja masinakirjutajaid, lapsehoidjaid ja autojuhte.

3. november

28. oktoobril on poliitlaulude konkurss – nii võis lugeda kuulutuselt. Lugesime ja lõime käega: “Sinna on nii palju aega, küll jõuab.”

Päevad läksid. Harjutasime ja harjutasime, aga midagi jäi ikka nagu puudu. Kord puudus proovilt üks, kord teine.

  1. oktoobril pärast teist tundi kogunesime pioneerituppa. Esimene probleem: kuidas laul seada, kas nii, et esimese salmi laulame kõik koos, teise poisid ja kolmanda tüdrukud või hoopis kuidagi teistmoodi. Teine probleem: kuidas laul kitarri saatel kokku kõlab. Kolmas probleem: kuidas saada laulude sõnad korralikult pähe.

Aeg liikus peatumata ja kell 14 oli tarvis rahva ning range žürii ette astuda.

Veidi sagimist, ja oleme rivis.

Teise laulu alguseks olime kindlust juurde saanud.

Veidi vaheaega ja range žürii tegi teatavaks õiglase otsuse: III koht X klass, II koht IX klass (hurraa!) ning I koha pälvis XI klass.

ÜLKNÜ sünnipäevale pühendatud poliitlaulude konkurss oli lõppenud. Suur aitäh klassijuhatajale Tiina Kõluverele meie kõigi poolt.

TIINA SÄÄLIK, Palamuse keskkooli IX klassi õpilane, “Lauluvõistlus osavõtja pilgu läbi”

5. november

Täna on Jõgeva keskkooli võimlas maha pandud maadlusmatt vabariigi noormaadlejate päralt. Käes on neljandad ajalehe Punalipp karikavõistlused  klassikalises maadluses. Seni on suutnud Jõgeva keskkooli võistkond hoida meeskonnakarikat ikka enda käes. Kas ka tänavu on plaanis karikas koju jätta?

Noorte treener Ismail Uspenski: „Tänavu on võiduvõimalused väiksemad, sest sellised tuntud ja hästi maadluslembesed keskkoolid  nagu Kadrina, Vändra ja Märjamaa tulevad kindlasti võiduplaanidega.”

 Kellele on pandud karika kaitsmisel suuremad lootused?

“Kindlamad on juba endale maadlusmatil nime teinud Aivar Paju ja Aimur Säärits. /…/ Noorematest on ennast heast küljest näidanud Reigo Rohtmets ja Elmar Tuvikene.”

Jõgeval on alati onud ka aukülalised, meie maadluskuulsused. Seegi kord on noorte hulgas kahekordne Berliini olümpiavõitja Kristjan Palusalu ja võistluste peakohtunikuna tegutseb kahekordne maailmameister August Englas.

ANTS PAJU, “Kas poisid on valmis?”

blog comments powered by Disqus