26. detsember – ööpäevaga lisandus 446 positiivset testi, Jõgevamaale 7

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3093 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 446 ehk 14,4% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 249 inimesel. 193 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Lääne-Virumaale lisandus 55, Ida-Virumaale 44, Tartumaale 20, Pärnumaale 19 ja Järvamaale 13 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust. Viljandi- ja Jõgevamaale lisandus seitse (eile 1), Raplamaale kuus ja Valgamaale viis uut juhtumit. Võrumaale lisandus kolm ning Hiiu- ja Saaremaale kaks uut nakatunut. Lääne- ja Põlvamaale lisandus üks uus positiivne test. 12 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 550,35 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 10,5%.

Terviseameti jälgimisel on üle 27 000 inimese, neist Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 3000 inimese, kellest 673 on nakatunud (jälgitavate seas on 46 põhja regiooni nakatunut).

  1. detsembri hommikuse seisuga viibib haiglas 407 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 38 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 23 inimest. Koju saadeti üheksa inimest ning kaks inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda ja üks inimene viidi üle teise haiglasse.

Ööpäeva jooksul suri kaks koroonaviirusega nakatunud inimest – 78-aastane mees ja 88-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 204 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 1276 COVID-19 haigusjuhtumit 1243 inimesega.

  1. detsembri seisuga on tervenenud 15 321 inimest.

Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 241 422 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 1969 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 615.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta, seal on vajalik info arstidele ning tööandjatele ja võimalik saatekirja olemasolul broneerida endale aeg, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Vii oma kontaktid teiste inimestega miinimumini ja ole võimalikult palju kodus, et vähendada riski ise nakatuda ja kanda nakkust pereringis kellelegi edasi. Veeda pühad ja aastavahetus ainult kitsas pereringis. Jäta ära peod ja väldi rahvarohkeid kogunemisi ka õues olles.

Olgem solidaarsed nendega, kelle jaoks pühad mööduvad haiglaseinte vahel. Eestis kasvab koroonaviirusesse nakatumine. Selleks et meie meditsiinisüsteem vastu peaks ja me ei seaks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, peame kinni pidama kõigist abinõudest, mis meie tervise kaitseks on kasutusele võetud. Väldime kontakte, hoiame distantsi, kanname maski!

On teada, et just vanemaealised ja krooniliselt haiged põevad COVID-19 haigust raskemalt ja vajavad suurema tõenäosusega haiglaravi. Teeme kõik endast sõltuva, et neid mitte nakatada. Suhtleme rohkem telefonitsi või veebi vahendusel, aga oleme vähem füüsiliselt koos.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

blog comments powered by Disqus